INZERCE: Jak funguje infrasauna

INZERCE: Jak funguje infrasauna

Infračervená sauna je stejně jako tradiční sauny malá místnost, ve které je suché teplo. Rozdíl je ale v tom, jak tohle teplo vzniká a jak na nás působí. Teplo v infrasauně totiž dosahuje hlouběji do tkání a způsobí, že tělo spolu s potem vydá více toxinů.

Běžné sauny používají k vytápění elektrické topení nebo vyhřívané topení. Ta infračervená využívá speciálních ohřívačů, které vydávají infračervené světlo. Tyto ohřívací panely jsou malé, takže je celá sauna většinou snadněji přenositelná. Často vám ji přivezou demontovanou, snadno ji totiž složíte.

Ale nejsou určené jen pro domácí použití. Hodí se rovněž ven. Existují v mnoha různých velikostech pro různý počet osob. Nejčastěji se nakupují modely pro 2 osoby (pro páry) nebo pro 4 osoby (rodinné). Podívejte se na www.albixon.cz. Tam mají oba zmíněné modely.

Infračervené teplo vydává také vaše tělo

I když infračervené teplo možná zní trochu strašidelně, opravdu to není nic nového. Vydávají ho i vaše dlaně! Dále se používá například v inkubátorech, které udržují v teple předčasně narozené děti. A dokonce energie, kterou cítíte z velkého nahřátého kamenu, je infračervené teplo.

Ohřívače v tradiční sauně ohřejí vzduch uvnitř a ten pak učiní horkou vaši kůži. Když se vaše pleť ohřeje dostatečně, tělo začne pracovat na ochlazování tak, že produkuje pot.

V infrasauně cestují vzduchem infračervené vlny a vstupují přímo do vašeho těla a zahřívají vaše tkáně. Neohřívá se tedy vzduch, ale teplo jde přímo do předmětů uvnitř (do vašeho těla). Běžné sauny jsou zahřáté na 70 – 80 °C. U infrasauny přitom stačí jen 37 – 80 stupňů, což jsou pro mnoho lidí bezpečnější teploty.

Celý proces je navíc daleko efektnější, protože na ohřívání vzduchu se spotřebuje pouhých 20 % energie. Zbytek energie se soustředí na vaše tělo, takže se začnete potit, aniž byste museli vydržet tak vysokou teplotu. 

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru