INZERCE: Jak být šťastná? Dělej jednoduše to, co tě baví!

Dospívání rozhodně není jednoduchou částí života. Rozhodně si ji ale budeš pamatovat. Jen se zeptejte někoho dospělého. Sice si nevzpomene na to, co měl před dvěma týdny k obědu, ale o významných událostech z teenagerského věku vám jistě povypráví.

Až budeš jednou takhle vzpomínat, určitě chcete vzpomínat na radostné okamžiky a ne na období zoufalství. Pak tedy musíš splnit jednu věc: být šťastná. Jenže ono to někdy není až tak jednoduché, jak se to zdá. Pokud jsi dospívající dívka, která pořád neví, kde to štěstí hledat, uvidíš, že s pomocí následujících tipů se ti to povede.

1. Buď sama sebou

Nikdy nebudeš úplně šťastná, dokud nepoznáš tu osobu, která tě má dělat šťastnou (sama sebe). Klidně buď nějaký čas o samotě a přemýšlej o tom, kdo vlastně jsi a co je ve tvém životě důležité.

2. Získej přátele

Neboj se komunikovat. Pokud ti to nejde osobně, určitě to zvládneš aspoň přes sociální sítě. Povídejte si s kamarádkami o filmech, hudbě, módě, o klucích a klidně úplně o ničem. Být dospívající dívkou by mělo být hlavně zábavné!

3. Užívej si všechno to chichotání, přespávání u kamarádek a oslavy

Podnikejte spolu něco. Choďte na nákupy, dívejte se společně na filmy. Nebo spolu třeba sportujte. Ve dvou jde všechno lépe, a když se budete vzájemně podporovat ve zdravém životním stylu, bude to ideální. Můžete spolu cvičit a vytvářet různé ovocné a zeleninové saláty a jiné mňamky. Mimochodem budou Vánoce. Tím nemyslíme, že byste spolu mohli začít péct cukroví, i když to taky není špatný nápad. Naopak byste se mohly zaměřit na to, jak o prázdninách nepřibrat. Pracujte na tom spolu.

4. Najdi, co tě baví

Ať už je to tanec, volejbal nebo zpívání ve sprše. Nebo co třeba začít fotit? Můžeš rovnou mrknout na to, jak vybrat správný foťák, a pustit se do práce. Každý z nás má nějakou vášeň, která mu vykouzlí úsměv na tváři. A právě takovým aktivitám se věnuj nejvíc.

5. Věnuj se rodině

Pro holky je hodně důležitá mamka. Není od věci si občas popovídat nebo se kouknout na film. Ano, jsou případy, kdy mámu rozhodně nemůžeš považovat za nejlepší kamarádku, ale je krásné, pokud to aspoň trochu jde. A všímej si také zbytku své rodiny. Od sourozenců až k babičce. Pokud s těmi sourozenci zrovna dvakrát moc dobře nevycházíš, zkus mrknout třeba na článek Jak přežít domácnost se sourozenci?

6. Věř sobě a svým nápadům

Zapracuj na sebedůvěře. Mrkni třeba sem, kde ti poradí, jak na to. Pod článkem je i diskuze, takže se neboj zeptat. Jednoduše nenechávej své nápady jen sedět v zadní části tvé hlavy. Poděl se o ně s celým svým světem a začni na nich pracovat. To je jediný způsob, jak si lze splnit i ty nejdivočejší sny.

7. Přátele si vybírej moudře

Pokud se s určitou osobou nebo skupinkou lidí můžeš dobře bavit, důvěřovat jim a být s nimi šťastná, pravděpodobně sis vybrala ty správné kamarády. Pokud se tě snaží přemlouvat ke špatným věcem, které se ti nelíbí, vykašli se na ně. Najdeš lepší. Nenech se zlákat ke špatnostem.

A ještě jedna rada nakonec. Dospíváš jenom jednou, tak využij každé příležitosti a pořádně si to užij!

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru