Dnes vyšlo 1 článků

INZERCE: Jak a čím krmit akvarijní rybičky?

Výběr správného krmiva pro rybičky je klíčovým faktorem pro udržení jejich spokojeného a dlouhého života ve zdraví. Neplatí to jen u ryb a společné s ostatními domácími mazlíčky mají i to, že krmivo musí být vybíráno individuálně. Neexistuje jediné krmivo, které by bylo dobré pro všechny ryby.

Pokud s chovem rybiček ve vlastním akváriu teprve začínáte, rozhodně do budoucna doporučujeme načíst si podrobnější informace o akvaristice. Základní principy vám však poradíme.

Co je vlastně ryba? Všežravec?

Majitelé rybiček často zvažují, co všechno vlastně ryby jí. Kráva má trávicí systém a zuby uzpůsobené pro spásání trávy, lev má tesáky na syrové maso. Podobně i různé ryby upřednostňují různé druhy potravy. Některé jsou všežravé, jiné býložravé nebo masožravé. Raději si to vyhledejte na internetu. Určité druhy mají velmi specifické výživové požadavky.

3447647296_4d8dc413a3_z

Kdy a kde je krmit?

Překrmování je nejčastější chybou začínajících chovatelů. Zbytky krmiva se rozkládají na toxiny, které jsou pro ryby škodlivé, navíc se ucpává filtr. Nedělejte to. Správná četnost krmení je zhruba dvakrát denně – ráno a k večeru. Jednou za týden je dobré nechat je celý den bez krmiva, aby sežraly zbytky, které se v akváriu válí.

Pozor! Některé druhy rybiček přijímají potravu pouze v noci. Zjistěte si nejdříve, zda to není váš případ.

Správné množství musíte vysledovat. Správně byste neměli dávat víc, než jsou ryby schopné sníst za pět minut.

Dopřejte jim rozmanitost

Bez ohledu na to, jaké krmivo vyberete, je důležitá rozmanitost. Dopřejte rybičkám vyváženou stravu, kombinujte suché i čerstvé a mražené potraviny.

Budete přemýšlet, jak vybrat správné krmivo pro akvarijní rybičky, berte ohled i na spotřebu. Datum spotřeby na něm často nenajdete, ale bývá relativně krátké. Vločková krmiva ztratí většinu své nutriční hodnoty do měsíce.

Přejeme vašim rybičkám dobrou chuť!

Fotografie: Flickr – fotologic

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru