Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Italské pece na pravou pizzu

Také vás vždycky zajímalo, co ti Italové dělají jinak, že mají pizzu tak dobrou? Samozřejmě to je jejich umem a mají na to vliv použité ingredience, ale velmi se na tom podílí taktéž pec, ve které pizzu pečou. V obyčejné troubě pravou italskou pochoutku nikdy nepřipravíte.

Tradiční italské pece na pizzu se dají sehnat nejen v Itálii a distributora máme také u nás. Pizzerie se bez dobré pece neobejdou, pořizují si ji však rovněž restaurace, v nichž je pizza pouze jedním z mnoha nabízených pokrmů. Rozdíl v chuti je vidět při prvním soustu.

Italské pece v Česku

Pravé pece na pizzu u nás distribuuje italská firma MAM s dlouhou historií. Nejdřív vyráběla kuchyňská kamna na dřevo, ale jednou vyrobili pec na pizzu pro začínající pizzerii a byli tak úspěšní, že se tato činnost stala jejich hlavní náplní. Mimochodem ta jejich první pec pro pizzerii je dodnes v provozu!

V čem jsou italské pece lepší?

Pece značky MAM mají dlouhou životnost a excelentní pečicí vlastnosti. Jsou vyrobené ze žáruvzdorného betonu, tloušťka stěn dosahuje až 10 cm, takže izolace je kvalitní a uvnitř se drží velký žár při malé spotřebě dřeva.

Úplně nejúspornější variantou jsou tzv. rotační pece. Uvnitř se nachází kruhová pečicí deska, která se neustále otáčí. Vejde se na ni až 15 pizz (dle rozměrů), které se po kruhu kontinuálně otáčejí, takže jsou rovnoměrně propečené. Stará se o to elektronika v peci, celé je to plně automatické.

rotacni_pec

Rotační pec

Pořídit si do restaurace takovou pec přitom není vůbec problematické. Dodání trvá asi 4 – 5 týdnů, doveze se již sestavená a stačí ji jen připojit na komín. V případě malého vstupu do provozovny se dodává v rozmontovaném stavu a zaměstnanec firmy MAM z Itálie ji sestaví až na místě.

Kvalitní pec je dobrý způsob, jak se odlišit od konkurence. Zákazníci rozdíl v chuti poznají. Pro více informací se podívejte přímo na 4 kroky k výběru správné pece na pizzu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru