INZERCE: Hračky, které si vaši psí mazlíčci zamilují

INZERCE: Hračky, které si vaši psí mazlíčci zamilují

Hračky pro psa zdaleka nejsou žádným luxusem. Je to nutnost. K pejskům hračky patří. Pomáhají jim proti nudě, protože musíte přiznat, že i když svého mazlíčka nadevšechno milujete, prostě nemáte čas se mu věnovat neustále. Nikdo to po vás ani nechce. Psi stejně jako lidé občas potřebují chvíle samoty. A když si v těch chvílích mají s čím hrát, je to jedině dobře. U psů, kteří mají dostatek hraček, se totiž dokonce snižuje riziko problémového chování.

Psi si sice obvykle vyhrají s čímkoliv, co najdou, ale právě proto byste na ně měli dávat pozor. Jednak by vám mohli zničit vaše věci a jednak není vhodné, aby se jim některé z těchto věcí dostaly do tlamy.

Ptáte se, jak to tedy vyřešit? Jak zařídit, aby si nezačali hrát se vším, co se vám válí doma? Je to jednoznačné a naprosto jednoduché. Pořiďte jim jejich vlastní hračky.

Jak vybrat kvalitní hračku?

Hračky pro psy musíte vybírat pečlivě. Měli byste sledovat několik faktorů. Řada z nich závisí na velikosti a preferovaných aktivitách vašeho psa. Pak jde taky o prostředí, ve kterém tráví váš pes svůj čas.

Mohlo by se vám hodit následujících pár rad:

  • Ty nejatraktivnější hračky jsou často nejnebezpečnější. Nesledujte jen vzhled.
  • Hračky by měly být velikostně vhodné pro vašeho psa. Když budou příliš malé a váš pes moc velký, mohl by je spolknout.
  • Vyhněte se hračkám, které na první pohled obsahují různé snadno oddělitelné a spolknutelné části. Oči, různé provázky a tkaničky. To všechno by mohlo být problémem, když by to váš mazlíček odtrhl a snědl.
  • Zamyslete se nad zakoupením hračky, která píská. Někteří psi jsou prostě přesvědčeni o tom, že musí najít zdroj pískání, a tak se všemožně snaží dostat dovnitř.

A co se naopak hodí?

  • Rozhodně vybírejte něco, co vašeho psa zaujme. Zkuste třeba interaktivní hračky pro psy. Ne nadarmo se často říká, že se psem je to jako s dítětem. A tak si i psi stejně krásně vyhrají s různými skládankami a podobnými věcmi.
  • Aporty a míčky pro psy. Klasika. S míčkem se trénuje aport, navíc se krásně kutálí. Proto nesmí chybět ve výbavě žádného pejska.
  • Hodit se mohou také hračky, které potrénují psí chrup. Dentální hračky pro psy podporují zdraví chrupu a svěží dech. Takže víte, co dělat, až vašemu domácímu miláčkovi bude nepěkně zapáchat z úst.
  • Ruku na srdce, určitě si taky pamatujete nějakého plyšáka z dětství, se kterým jste rádi usínali, ne? I pejsci se občas chtějí pomazlit. A co když na ně vy zrovna nemáte čas? Pořiďte jim plyšové hračky pro psy. Jen dávejte pozor na materiál. Pokud jsou vycpané třeba kuličkami, měli byste se zarazit a popřemýšlet, co by se asi stalo, kdyby se kuličky vysypaly…

Takže už víte, co koupíte svému domácímu mazlíčkovi?

Fotografie: Flickr - Susanne Klemz

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru