Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Horolezec bez lana je jako houslista bez houslí

INZERCE: Horolezec bez lana je jako houslista bez houslí

 Lidé již od pravěku poznávají nové věci a snaží se zdolávat větší a větší překážky. Většinou zkouší něco nového, při čem okusí všechny své možnosti. Geniálním sportem je pro to například horolezectví, které nabízí spoustu možností a nového poznání. Zatímco ostatní lidé se dívají na svět „zezdola“, horolezci mají nespočet nových možností – mohou pohlížet na svět z výšky a užívat si tak svobody. Pro někoho to je sport, pro někoho záliba a pro někoho zase životní styl.

Horolezectví však není pouze lezení po skalách. Je to především o soustředění, poznávání a učení. Avšak horolezectví by nebylo bez kvalitní horolezecké výbavy. Potvrdí to asi každý správný horolezec. Nyní tedy, co by měla obsahovat taková správná výbava horolezce – začneme horolezeckým lanem, dále cepín, mačky, karabiny, blokanty, ochranné pomůcky, lékárnička a spoustu dalších věcí, na které nesmíme zapomenout.

Horolezec bez lana není horolezcem

Zastavíme se na chvíli u horolezeckých lan, což je nepostradatelná součást každé výbavy. Bez lana by byl horolezec jako houslista bez houslí. Je na každém horolezci, jaké lano si zvolí. Je jich totiž několik. Můžete si buďto vybrat lana z přírodních materiálů nebo zde je ještě jedna alternativa. Tou jsou lana dynamická. Jak již bylo zmiňováno, je pouze na horolezci, jaký materiál preferuje. Z přírodních materiálů je oblíbené sisal lano, které se však nejvíce používalo v minulém století. Nyní se toto lano nejvíce používá jako notoricky známé škrabadlo pro kočky. Jak jsme zmiňovali, je však lepší alternativa, což jsou lana dynamická, která jsou jakýmsi symbolem současného horolezectví. Celkem silné jméno má v tomto oboru firma TENDOM, která se specializuje na výrobu kvalitních dynamických lan, která zvládnou zachytit pádovou energii lezce.

Firma LANEX

Jedním z předních prodejců těchto lan v České republice je firma Lanex. Ta na svém e-shopu prodává horolezeckou výbavu té nejlepší kvality. Mezi sortiment této firmy patří hlavně zmiňovaná lana. Tato firma se zabývá prodejem technicky vyspělých produktů z oboru technického textilu úspěšně již od 90. let 20. století. V současnosti se jedná o rostoucí firmu s dobrou vizí, která nechce žít v minulosti.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru