Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Hledání práce na internetu

Jestliže patříte mezi nezaměstnané, kterých je rok od roku více, pravděpodobně největší šance jak sehnat práci co nejrychleji je pomocí internetu. Nabídek práce je na internetu velké množství. Pokud však chcete najít práci solidní, hledejte ji pouze na kvalitních webech.

Kvalitní server poznáte především podle dobré pověsti a jsou také často navštěvované. Jestliže patříte mezi ty, kteří však internet nemají, neváhejte navštívit knihovnu nebo internetovou kavárnu.

V životopise uvádějte pravdivé informace. Jestliže máte nutkání si něco přibarvit, může se vám to v budoucnu zle vymstít. Nejčastějším prohřeškem bývá zkreslení svých jazykových znalostí. Zaměstnavatel od vás může a bude chtít, abyste se v zaměstnání kde požaduje znalost cizích jazyků v tomto jazyce i domluvili. Proto opravdu není vhodné si vymýšlet své znalosti a schopnosti.

Často se i stává, že uchazeči o zaměstnání svou žádost, či životopis posílají hromadně, aniž by svůj email personalizovali. Pošlou email desítkám firem v úplně stejném znění. A to personalisti nemají zrovna rádi.

Nezapomeňte taktéž sledovat, zda je nabídka práce stále aktuální. Je totiž zbytečné ztrácet čas pozicemi, které jsou již obsazené nebo neaktuální. Proto pečlivě sledujte jak starý je daný inzerát.

Pokud si myslíte, že za hranicemi vám bude lépe nebo jen chcete zkusit práci v zahraničí, začněte s hledáním stejně, jako kdybyste hledali práci u nás. Vytipujte si nejvýznamnější pracovní servery, na kterých přibývají denně nabídky. Nesurfujte bezhlavě. Raději si vyberte dva až tři pracovní servery, které se vám nejvíce líbí. Vyhledávejte pracovní nabídky jen na nich, abyste se neztratili v záplavě informací.

Sledovat můžete také úřady práce. Často nabízí volná místa které na internetu nenajdete nikde jinde.Více informací zde.

Komentáře

Nahoru