Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Hemeroidy

Onemocnění hemeroidů je nepříjemné. Nejde jen o bolest a problémy s vyprazdňováním ale také o psychiku. Trpěla, nebo trpí jimi asi polovina dospělých obyvatel Evropy.

Nejrizikovější jsou lidé ve věku 45-65 let, dále pracující, kteří dlouhodobě sedí. Taktéž se s touto nemocí mohou setkat ženy v posledních týdnech těhotenství. Předcházet se jí dá ve většině případů vhodnými životními návyky.

Hemeroidy jsou fyziologickou součástí každého lidského těla. Jde o žilní pletence v oblasti konečníku. Jestliže je stav normální nezpůsobují žádné obtíže. Problémy nastávají, jestliže dojde k jejich zduření a zvětšení. Dochází k patologickým změnám žilných spojek a k zdravotním komplikacím. Ve většině případů se lze těmto potížím vyhnout vhodnou stravou a přiměřeným pohybem.

Hemeroidy dělíme na vnitřní a vnější. Vnitřní nijak nebolí z důvodu, že v této oblasti nejsou žádná nervová zakončení. Projevuje se však krvácením při vyprazdňování.

Naopak vnější může postihnout zánět. Kůže je poté zarudlá, pálí a svědí. V této oblasti dochází i k vzniku krevních sraženin v důsledku nadměrného tlačení při stolici nebo zácpě.

Jestliže si všimnete některých z příznaků, je vždy vhodné navštívit lékaře. Vyšetření je rychlé a bezbolestné. Proto by to nikdo neměl podceňovat.

Léčba může proběhnout na dvou úrovních, záleží na intenzitě projevů. Léčba probíhá aplikací mastí, krémů čípků. Jestliže klasická léčba nezabírá, může dojít až k chirurgickému zásahu. Není to nikterak složitý zákrok, ale je lepší se mu vyhnout.

Přesto vše je však nejlepšího ze všeho prevence. Důležité je vyhýbání se rizikovým faktorům. Mezi tyto faktory patří obezita, nesprávné stravovací návyky, nedostatek fyzické aktivity nadměrná konzumace kofeinu, alkoholu a cigaret.

Komentáře

Nahoru