Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Fleecová mikina ke každému outfitu

Syntetický fleece existuje už přes 30 let a z něj vyrobené mikiny lze nalézt téměř ve všech oblastech života – snad s výjimkou módních přehlídek. Tak se na tento známý každodenní oděv pojďme podívat blíže.

Fleece mikina (někdy také „flísky“) je v poslední době extrémně populárním kouskem oblečení, který nemůže chybět v žádném šatníku. A my se nedivíme. Je praktická, levná, lehká. Jakmile ji vyndáte z pračky, je už skoro suchá, a vyrábí se recyklováním PET lahví. Příjemně zahřeje, ale je lehčí než kabát.

Na zimní sporty i do města

Fleecové mikiny na zip jsou skvělé pro lyžování a jiné zimní sporty. Teplejší lze nosit navrch, při nižších teplotách je dáte pod bundu. Díky širokému výběru je snadno sladíte s lyžařskými kalhotami, botami a všemi zimními doplňky. Bude vám krásně teplo, fleece má dobré izolační schopnosti.

Pokud si vyberete fleecovou mikinu s výstřihem do véčka nebo slušivý přiléhavý střih, určitě si s flískou neutrhnete ostudu ani v práci, škole, na procházce nebo ve městě. Opravdu záleží na tom, jakou variantu si vyberete.

E1069-02

I takhle elegantně může vypadat fleece mikina

Na co se dívat při výběru flísky

Jestliže vás zajímá mikina fleece, která opravdu zahřeje (při zimních sportech nebo procházce) a nevadí vám sportovní design, zajímejte se především o následující:

Zipy. Obvykle bývají po celé délce mikiny nebo jen do půlky, pak se mikina sundává přes hlavu. V případě, že pod flísku chcete nosit více vrstev, doporučujeme zvolit variantu se zipem po celé délce. Jednotlivé vrstvy se vám budou lépe sundávat.

Chránič brady. Je zip nahoře překrytý látkou, aby vás neškrábal?

Nastavitelný lem. Mikina lépe zahřeje, když vám bude doléhat přesně na tělo. Upřímně si řekněme, že pravděpodobně nemáte přesně tu velikost, na kterou je mikina šitá, a tak není na škodu mít možnost si lem stáhnout.

Fleecové mikiny se vyrábí dokonce s voděodolnou nebo protivětrnou membránou. Hodí se do sychravého podzimu i na vrcholky hor.

Komentáře

Nahoru