Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Efektivita mobilních hal

Pokud potřebujete rychle uskladnit zboží a nemáte peněz nazbyt, pravděpodobně pro vás nebude vhodnou variantou pronajímat si skladovací prostory v nějaké hale. Asi se budete chytat za hlavu, když vám doporučíme postavit si halu vlastní, nicméně máme na mysli mobilní skladovací halu.

Mobilní haly jsou velice rychle postavené, existuje spousta možností, jak si je přizpůsobit, jsou levné a lze je kdykoliv rozšířit či přemístit. Bývají tvořené konstrukcí z duralových profilů a opláštěním dle vašeho výběru (plachta, plast, plech). Rozměry je možné si zvolit, každá firma to má trochu jinak. Známá firma Argoservis nabízí šířkové moduly 10, 12, 15, 20, 25, 30 a 40 metrů, na délku násobky 5 metrů. Při stavbě haly si vyberete, kam chcete dát okna, dveře a vrata, je možné doinstalovat i osvětlení.

Hlavní výhody mobilních skladovacích hal

Abychom byli přesní, mobilní haly se nevyužívají jen jako sklady, ale rovněž jako stodoly, garáže nebo zahradní domky. Podle slova mobilní je jasné, že je možné s nimi pohybovat, ale lidé po nich většinou sáhnou z důvodu rychlosti výstavby a příznivé ceny. Navíc k nim není nutné stavební povolení.

Tip: Pro krátkodobé zastřešení (výrobků, materiálu či občerstvení na zahradní slavnosti) jsou využívány skladovací stany.

Jedna nevýhoda

Nebudeme jen vychvalovat, poukážeme i na jednu nevýhodu. Mobilní haly nemají žádné základy, takže v zimě na ledu občas dělají neplechu. Nedoporučují se ani v oblastech, kde řádí velký vítr, avšak to není případ ČR. V jiných zemích, kde se vyskytují živelné pohromy, se to řeší tak, že se připevňují k zemi. U nás to obvykle nebývá nutné.

Ať už sháníte přístřešek na cokoliv, zkuste se podívat po nabídce mobilních hal. Dělají se v tolika různých provedeních, barvách a velikostech, že si určitě vyberete. Informujte se o ceně a době výstavby a srovnejte to s náklady za pronájem skladovacích prostor.

Komentáře

Nahoru