Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Dovolená snů v Jihoafrické republice

Jak si představujete dovolenou svých snů? Každý z nás má sen, kam by se chtěl podívat. Něco, co je pravděpodobně nereálné, protože se do té destinace jen tak někdo nedostane nebo je to příliš finančně náročné. Ale snít o to m můžete. Takže co byste preferovali vy – krásné slunečné pláže, procházky po horách nebo deštný prales?

Pro mě je správně možnost C. Toužím se podívat do Afriky, do míst neporušených činností člověka, kde žijí zvířata, které v Evropě nemáme. V Africe ale můžete mít všechno z výše uvedeného – pláže, hory i pralesy. Z celé Afriky ovšem přichází nejvíc v úvahu k navštívení Jihoafrická republika. Není třeba se tam obávat politických problémů a v určitých částech ani tropických nemocí, jsou tam krásná historická města i přírodní památky. Jihoafrickou republiku chci navštívit především z následujících důvodů:

1. Pláže

Kdo z nás by si nepřál aspoň jednou v životě na vlastní oči vidět pláž s bílým pískem a mít ji jen pro sebe. Dovolená Jihoafrická republika vám tohle nabízí, v Kapském Městě jsou nádherné městské pláže pro odvážné (žijí tam bílí žraloci :-) ) a u pobřeží celé republiky najdete právě kouzelná místa s bílými písčitými plážemi. Skvělé koupání se dá užít v Durbanu na východním pobřeží, kde svítí slunce plných 230 dní v roce.

plaze

2. Příroda

Chci navštívit především Krugerův park a známé safari v Sabi Sands. Dá se tam půjčit auto a projet si krajinu. Ano, bylo by lepší zamířit někam do střední Afriky, protože zrovna JAR je dost civilizovaná, ale i tady se dá najít nedotčená příroda.

lvi

3. Outdoorové aktivity

Jihoafričané mají dostatek slunce, hory, moře i řeky, a tak není divu, že to všechno používají jako obrovské dětské hřiště. Chci vyzkoušet turistiku na vrcholcích hor, jízdu na koních, ponořit se v kleci k bílým žralokům, paragliding v Kapském Městě a další věci. Za předpokladu dostatku financí se tu nemůžete nudit.

5. Lidé

Jihoafričané žijící ve městech jsou prý přátelští a hodně se usmívají. Jsou zvyklí na turisty a jsou k nim přívětiví. Mám chuť procházet městy plnými různých tváří, fascinujících kultur a odlišných akcentů angličtiny. Pokud se do Afriky někdy podívám, určitě ochutnám také místní kuchyni. Neodjedu bez ochutnání sušeného masa biltong nebo aspoň afrického guláše potjiekos s masem, zeleninou a bramborami.

deti

Na vesnicích se naopak setkáte s původním obyvatelstvem, které si zachovává staré tradice

A kam byste se rádi podívali vy? Tuto a mnohé jiné dovolené snů v exotických lokalitách nabízí CK Dovolená Snů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru