Dnes vyšlo 15 článků

Inzerce: Dovolená na Sicílii

Sicilie je největší ostrov středozemního moře, který v sobě mísí divokou přírodu, antickou historii a skvostnou barokní architekturu.

Jistě vás okouzlí také moře, ve kterém se okoupete klidně i na podzim. Tepla je tu totiž dost během celého roku. Sicílie je klidné místo, kde naleznete spoustu letovisek s nádhernými plážemi a kvalitně vybavenými hotely.  Nejvíce lákají turisty města Giardini Naxos, Letojanni, Taormina.

Giardini Naxos se nachází na úpatí sopky Etny, která se stala významnou turistickou atrakcí. Toto město vám nabídne bezpočet restaurací, barů a diskoték. Najdete zde spoustu možností k ubytování a to až po nejšpičkovější hotely nebo rezidence. Z Giardini Naxos je to pouhých 30 minut do středověkého města Taormina které byste při své dovolené na Sicílii měli určitě navštívit.

Letojanni se nachází taktéž poblíž města Taormina jen na opačné straně. Turisty láká především svými dlouhými převážně písčitými plážemi. Toto město je také známé svou kombinací moderní architektury s tou středověkou. V centu města najdete totiž jak moderní hotely, tak historické domečky. Tato kombinace se zde opravdu povedla.

Taormina je právě to město, které by každý návštěvník Sicílie jistě neměl vynechat. Nabídne vám ten pravý požitek historického města. Středověk vás zde přímo vtáhne. Krásné klikaté uličky, malé obchůdky a náměstíčka si získají srdce všech turistů. Vše je umocněno nádherným výhledem na sopku Etnu. Zážitek si můžete ještě zvětšit návštěvou řecko-římského amfiteátru přímo v centru města. Naleznete zde krásné písčité nebo oblázkové pláže, ke kterým se můžete dopravit buď lanovkou, nebo minibusem. Kromě všemožných vodních sportů si zde na své přijdou i milovníci golfu a to díky 18ti jamkovému hřišti.

Dovolená na Sicílii je krásným odpočinkem. Načerpáte zde potřebnou sílu a přivezete si spousty nových zážitků. Kdo nebyl na dovolené v Sicílii, ještě nezažil tu pravou dovolenou

Komentáře

Nahoru