Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Dovolená na jižní Moravě

Plánujete letní dovolenou nebo prodloužený víkend? Každý si čas od času potřebuje odpočinout a určitě všichni moc dobře víte, že nejvíc si člověk odpočine, když není doma. Doma nás to totiž stále nutí něco dělat. Stačí se ale vzdálit a můžete začít relaxovat. A nemusíte jezdit nikam daleko. I v Česku jsou lokality, kam lidé často zamíří, aby si užili chvíle volna.

Jednou z takových oblastní je jižní Morava. Pokud jste tam ještě nikdy nebyli, určitě tamní prostředí znáte z mnoha filmů – jmenujme například Bobule. Tento film (a jeho druhý díl 2Bobule) dokonale monitoruje romantické prostředí jižní Moravy. Jen si vzpomeňte na sluncem ozářená zelená pole, louky a vinice. Není to jen filmová idylka, takhle to tam skutečně vypadá.

Kolo, památky a víno

Na jižní Moravu se jezdí hlavně ze dvou důvodů. Prvním je víno. Co si budeme povídat, zavřít se do nějakého vinného sklípku a ochutnávat letošní úrodu, není úplně špatný nápad. A abyste celou dovolenou nestrávili jen v opojení, není špatné zkombinovat to i s druhou oblíbenou aktivitou – cyklovýlety.

Když si svůj pobyt na jižní Moravě dobře naplánujete a vyjde vám počasí, můžete vzít kolo (nebo si ho půjčit v jedné z mnoha místních půjčoven) a vydat se na výlet na kole. Projet se dá cokoliv – Podyjí, Pálava, Lednicko-Valtický areál, Moravský kras, Chřiby, a tak dále. Když budete odvážnější, můžete to na kole vzít rovnou k našim sousedům. Do Rakouska to není daleko.

palavske_vinohrady

V případě dobře naplánované trasy na jižní Moravě zvládnete zhlédnout také spoustu památek. Zajímavý je například kostel ve Velehradě, hrad Buchlov, zámek Milotice nebo skanzen ve Strážnici. Sice se na jižní Moravu jezdí na kolo hlavně proto, že jsou tam především roviny, ale nečekejte, že vám to pojede samo. Třeba na Pálavě očekávejte pěkné kopečky.

Ani ty pro vás ale nebudou problémem, když budete mít pořádnou motivaci dojet do cíle. Co kdybyste se třeba vydali po nějaké vinařské stezce? Moravské vinařské stezky mají délku celkově 1200 km a můžete si vybrat z deseti okruhů, které jsou naplánovány právě tak, abyste se hezky projeli, viděli historické a přírodní památky a navštívili pár sklípků nebo vinařských slavností. Jen tak totiž poznáte pravou tvář jižní Moravy! A když vychytáte slevy pobytů na jižní Moravě, bude vás to hřát dvojnásobně. Budete rádi za užitou dovolenou a také za to, že jste za ni neutratili celé jmění.

Komentáře

Nahoru