Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Do Bulharska za Černým mořem

Proč do Bulharska? Většina lidí zastává názor, že Středozemní moře je přece lepší a do Chorvatska jezdí všichni, Bulharské pobřeží není tak hezké. Ale to všechno je hloupost. Pláže Černého moře jsou zrovna tak krásné jako Středozemního, dostat se tam není těžké. Nejhorší dálnice na cestě je česká D1.

Černé moře a dovolená Bulharsko ve skutečnosti poskytne dost podobný zážitek jako prázdniny v Chorvatsku: slunečné dny od května do září, pěkné pláže, klidná místečka na okraji měst a spoustu rekreačních středisek. Mezi ty nejstarší patří třeba Svatý Konstantin, kde se nachází apartmány, soukromé vily i hotely. Kolem rostou fíky, duby, buky, topoly a cypřiš.

Bulharsko je nejvíce známé právě díky Černému moři, které tvoří jednu jeho hranici. Pláže tohoto moře, které je úžinou Bospor a Dardanely spojené se Středozemním, jsou povětšinou písečné. Voda je teplá a čistá, většina hotelů však disponuje také plaveckými bazény.

primorsko

Bazény v dalším známém bulharském středisku – Primorsko

Nejznámějším střediskem na pobřeží je největší bulharský přístav – městečko Varna. Přezdívá se jí „mořská metropole Bulharska“, počítejte však s tím, že dovolená Varna vás vyjde o něco dráž než v jiných lokalitách.

Co je možné v Bulharsku vidět?

Ačkoliv se to nezdá, země je bohatá na historii. Například ve zmiňované Varně se nachází mnoho budov z 19. století a také Archeologické muzeum se sbírkou zlatých šperků, které jsou staré více než 6000 let a byly objeveny teprve v roce 1972.

Mezi pozůstatky sovětské vlády je všudypřítomný nádech neznámého východu. Po celé zemi jsou roztroušené byzantské kostely, několik chrámů je zapsaných na seznamu UNESCO. Řekové, Peršané, Římané i Slované po sobě zanechali mešity, staré vesnice a další stavby, které stojí dodnes.

Zájezdy do Bulharska lze objednávat už nyní. Léto se kvapem blíží, a jak jistě víte, nejvýhodnější je nakupovat právě first minute pobyty nebo last minute. Štěstí přeje připraveným.

Komentáře

Nahoru