Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Co je potřeba v každé autolakovně

Spousta šikovných mužů si s menšími opravami a vylepšeními auta poradí doma, ale jsou věci, na které je lepší svěřit svého miláčka odborníkům. Takovým úkonem je například lakování. Přelakování jednoho dílu možná ještě zvládnete, ale jakmile se jedná o celý vůz, nemáte šanci zvládnout to tak kvalitně jako dobře vybavená autolakovna. A co by ve vybavení dobré autolakovny nemělo chybět?

Přípravné pracoviště

Než začnete lakovat, musíte si všechno dobře připravit. Samozřejmě to jde kdekoliv, ale když budete mít specializované přípravné pracoviště, bude to bezpečnější. Zvládne totiž odstraňovat prach a výpary z lakování a splňuje bezpečnostní požadavky. Bude se vám s ním pracovat mnohem lépe než jen někde na stole

Lakovací kabina

Základem je mít lakování kde provádět a právě k těmto účelům slouží lakovací kabina. Může mít spoustu různých podob, jednoduše si ji představte jako otevírací box. Když otevřete čelní vrata, uvidíte vyvýšenou podlahu s kovovým roštem a nájezdem. Stěny jsou galvanicky pokovené a nechybí pořádné osvětlení, aby lakýrníci na svou práci viděli. Dále se uvnitř nachází filtr, hořák a odtah spalin. Všechno to můžete řídit z ovládacího panelu.

Pro průmyslové využití se vyrábí rovněž průmyslové lakovací kabiny, které jsou větší a často je lze nechat vyrobit přímo na zakázku.

A setkat se můžete ještě s dalším typem lakovacích kabin. Nezřídka kdy se totiž stává, že je lakovací kabina přímo spojená se sušící kabinou. V té probíhá odvětrání, sušení a odvětrání s ochlazováním.

lakovaci_kabina_susici_kabina

Lakovací a sušící kabina

Odsávací stěna

V případě, že se nelakuje celé auto, je často zbytečné používat lakovací kabinu. Úplně stačí odsávací box, které zachytává nečistoty během lakování. Postavíte je přesně tam, kam potřebujete, a můžete před nimi začít pracovat. Zajistí vám totiž čisté a barvou nezanesené prostředí.

S kvalitním vybavením a šikovnými českými ručičkami to půjde úplně samo.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru