Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Čím zaujmou špaletová okna

Trendem posledních několika let jsou plastová okna. Ano, jsou sice jednoduchá na údržbu, ale do starších budov se často vůbec nehodí. Zamlžují se a je kolem nich plíseň, protože starší domy na ně nejsou uzpůsobené. Vybavujete si, jaká okna jsou v pohádkových roubenkách nebo jaká měli v domě vaši prarodiče? Říká se jim špaletová a sehnat se dají i v dnešní době.

Špaletová okna se jmenují podle toho, že se mezi křídly na vnější a vnitřní stranu nachází dřevěná část, které se říká špaleta. Pokud se celé okno vsazuje jako celek, jde o typ nazývaný kastlová okna. V dnešní době se používají hlavně při renovacích starších staveb, aby nebyl narušen jejich historický vzhled. Pokud je tedy na domě máte, rozhodně neuvažujte o jejich náhradě. Proč?

Dají se úplně otevřít

Žádné jiné okno neotevřete tak dokořán jako špaletové. Samozřejmě můžete zapomenout na nějaké větrání škvírkou, které si lidé tak pochvalují u plastových oken. Na druhou stranu vás to aspoň donutí pořádně větrat a představte si tu letní pohodu – okna dokořán, do místnosti vám budou dopadat sluneční paprsky a budete si připadat jako v pohádce.

spaletova_okna

Jako v pohádce

Ideální pro dámy

Všechny ženy určitě ocení možnost, že na špaletě mezi dvěma skly lze pěstovat květiny. Lepší místo byste pro ně nenašli, protože jsou v teple a zároveň na sluníčku. Můžete mít okna celá rozkvetlá.

Zkrášlovat je však nemusí jen květiny. Špaletová okna se dají ozdobit také okrasným kováním nebo dekorativními kličkami. Možností jsou rovněž příčky, které okno rozdělí na více malých částí.

Izolační dvouskla mají své výhody

Za prvé je těžší přes několik vrstev proniknout, takže se k vám nevloupají žádní zloději. Za druhé izolační skla významně snižují tepelnou ztrátu. Jsou i dobrými zvukovými izolanty.

Přesvědčili jsme vás? Neváhejte a mrkněte na https://www.truhlarstvimicek.cz. Nabízí špaletová okna vyrobená pomocí nejmodernějších technologií.

Komentáře

Nahoru