INZERCE: Chcete být doma kdekoliv? Pořiďte si mobilní domek

Toužíte užít si luxusní bydlení uprostřed lesa? Nebo chcete pořádný dům, s jehož stavbou nebudete mít žádnou práci? Nechte si ho celý přivést! Je to rychlé a levné. A rozhodně se nejedná o domy, které by se daly využívat jen na přechodné bydlení nebo na dovolenou. Mobilní domky v Česku splňují požadavky pro bydlení, takže s nimi klidně můžete počítat.

Mobilní domy napříč jazyky

Pod slovním spojením „mobilní dům“ si určitě nejlépe představíte, o co se jedná. Proto je také tento název oficiálně uznáván normou EN ČSN. Existují ale i další termíny, které označují totéž. V Česku se používá hezký zdrobnělý výraz mobilní domek. Ve Velké Británii mu říkají holiday home, v Nizozemsku stacaravan, v USA trailer a i u nás se používá termín z německa mobilheim.

Jak vyplývá z názvu „mobilní domek“, jedná se o dům, který lze přenášet. Poskytuje vám plný komfort při bydlení, rozdíl je jen v tom, že je na kolečkách nebo betonovém pásu, sestaven z modulů, které se dají rozmontovat a odvézt jinam. V Česku se ale mobilheimy, jak se jim také říká, používají jako plná náhrada bydlení.

mobilni_domek

I tohle je mobilní dům

Mobilní domy uvidíte nejčastěji ve Velké Británii a Nizozemí. Tam je ovšem používají především pro rekreaci, či když si někam vyjedou na výlet. V Česku je situace jiná. Dorazily k nám zhruba před deseti lety v podobě, v jaké je znají v zahraničí, ale od té doby se značně vyvinuly. Přihlédlo se k místním zvyklostem a potřebám a k rozdílnému klimatu.

Proč si koupit mobilní dům?

  • Rychlé postavení. Přijdou situace, kdy rychle potřebujete dům, a nemáte čas čekat na to, až vám ho postaví. Samozřejmě si můžete koupit již postavený, jenže to je zase cenově daleko náročnější.
  • Cena. Mnoho lidí nemá miliony na to, aby si koupili vlastní dům nebo byt. A co případy, kdy nechtějí žít v bytě? Dům by byl drahý, ale s mobilním domkem to lze vyřešit.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru