Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Bambusová móda je měkká a ekologická

Bambusové oblečení je trochu kontroverzní téma. Možná se vám to bude zdát jako výmysl 21. století, kdy se zoufale snažíme navrátit k přírodě a žít aspoň trochu zdravě. Ale jakmile si ho jednou obléknete na tělo, poznáte rozdíl. Bambus je totiž na pokožce neuvěřitelně příjemný.

Bambusové vlákno je extrémně odolné a zároveň krásně měkké a příjemné na dotek. Ve srovnání s bavlnou a polyesterem (což jsou nejčastěji používané materiály na výrobu oblečení) bylo zjištěno, že je silnější a lépe odvádí vlhkost.

Poznáte rozdíl

Vezměte si na sebe tričko z bambusu a poznáte rozdíl. Lidé často popisují, že je neuvěřitelně měkké, hladké a luxusně pohodlné. Někteří ho přirovnávají dokonce ke kašmíru. A víte, čím to je? Bambusové vlákno má totiž při mnohonásobném přiblížení mikroskopem oblý povrch. Proto je tak hladké a na rozdíl od jiných materiálů nedráždí kůži.

Navíc se v něm nebudete tolik potit. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě, protože má velkou savost, která jí pomáhá růst, a svoje vlastnosti si zachovává i v podobě vlákna, které se použije na tvorbu textilu. Saje 3x – 4x více než bavlna, takže budete bezpečně v suchu. V horku je příjemně chladný na dotek.

bambusove_tricko

Poznali byste, že je z bambusu? Na pohled ne, na dotek ano!

Vhodné i pro alergiky

Bambusové vlákno je antibakteriální, nedělá problémy alergikům. Jak jsme si vysvětlili výše, je jemné a tím pádem je skvělým řešením pro osoby s citlivou pokožkou. Díky prodyšnosti má navíc pokožka možnost dýchat a bambusové tričko ji ochrání také před UV zářením – eliminuje až 98 % škodlivého UV záření.

Bambus se kromě textilních výrobků využívá například jako lešení při stavbě mrakodrapů v Hong Kongu – je pevný, takže tričko z něj dobře drží svůj tvar. Jen tak se nevytahá nebo neroztrhne. A i kdybyste jej nakonec po mnoha letech museli vyhodit, neuškodíte tím naší planetě. Bambus je biologicky rozložitelný materiál.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru