Inzerce: Autosedačky

Pravidla silničního provozu se neustále mění. Vyznat se v neustálých novelách a schválených novinkách je proto občas nad lidské síly. Proto vám přinášíme pár praktických rad a informací. A hlavně – přehledný výčet všech důležitých pravidel týkajících se přepravy dětí ve vozidle.

V automobilech se bez pásů v žádném případě na sedadle nesmí přepravovat:

  • dítě, jemuž je méně než 3 roky
  • dítě, které je měří méně než 150 cm

Zároveň platí, že počet přepravovaných dětí starších 12 let nesmí přesáhnout počet povolených míst k přepravě osob. Ve vozidle, které má pásy jen na předních sedadlech, lze zároveň vozit:

  • dítě mladší než 3 roky (jen v autosedačce umístěné vpředu, tj. na sedadle vedle řidiče)
  • děti starší 3 let (na zadních sedadlech nepřipoutané, resp. bez autosedačky)

Opět platí, že počet přepravovaných dětí starších 12 let nesmí přesáhnout počet povolených míst k přepravě osob. Pokud některé z těchto nařízeních nedodržíte, vystavujete se riziku, že budete muset zaplatit pokutu.

V automobilech s pásy na všech sedadlech lze přepravovat děti v autosedačkách (včetně kolíbek, klasických autosedaček apod.) a to včetně dětí do 3 let, vzadu i na sedadle vedle řidiče. Při přepravě 3 dětí na zadních sedadlech, když jsou na zadních sedadlech už umístěné dvě jiné autosedačky a třetí autosedačka se tam již nevejde, lze třetí dítě, které je starší 3 let, přepravovat s použitím bezpečnostního pásu – bez autosedačky.

Dětské autosedačky a jejich dělení

Autosedačky se dělí do několika tříd:

  • třída 0 (do 10kg)
  • třída 0+ (do 13kg)
  • třída I (9-18kg)
  • třída II (15-25kg)
  • třída III (22-36kg)

Jak vidíte, věk vašeho dítěte nehraje až takovou roli. Důležitá je zejména váha a výška vašeho dítěte. Dětská autosedačka musí být vyrobená z bezpečného materiálu, který zajišťuje maximální stupeň bezpečí v případě nehody. Autosedačky, které tyto podmínky splňují, nesou označení evropské normy ECE R44/04. Které to jsou? Autosedačky Maxi-Cosi CabrioFix s nastavitelnou hloubkou sedu a zvýšenou ochranou před bočními nárazy (nejlepší autosedačka dle testů ADAC). Autosedačka Maxi-Cosi Pebble, poskytují vám a vašemu dítěti nepředstavitelné pohodlí, snadnost používání a bezpečí. Další homologované autosedačky naleznete na adrese Babypark.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru