INZERCE: Aktivní dovolená za humny

Bojíte se cestovat daleko do zahraničí? Letos se vám vůbec nedivíme. Letošní sezóna vzhledem k uprchlické krizi a problémům s virem Zika cestovatelům moc nepřeje. V jihoevropských zemích se letos očekává méně turistů. Ale u nás ve střední Evropě je zatím stále bezpečno. A taky je tu na co koukat.

Příjemně by vás mohla překvapit dovolená v Rakousku. Pokud nedáte dopustit na každoroční válení se u moře, asi vás nepřemluvíme, ale jestli toužíte po adrenalinu a nevšedních zážitcích, můžete je dostat hned za hranicemi. Je to tam přizpůsobené Čechům (v mnohých hotelích je český personál a na památkách čeští audio průvodci) a hlavně vás tam nečekají žádné hrozby typu nemocných komárů.

Kam se v Rakousku vydat?

Nedaleko českých hranic (asi 380 km od Prahy) leží lokalita solná komora Rakousko, která je jednou z nejčastěji turisty navštěvovaných oblastí. Svůj název získala od toho, že tu v minulosti byla velká naleziště soli. A dodnes je možné navštívit místní solný důl. Je to právě jedna z turistických atrakcí, kde si můžete půjčit českého audio průvodce.  Zajímavé to bude určitě i pro děti, protože v dole je hornická skluzavka.

V oblasti solných komor je mnoho jezer, která lákají ke koupání i vodním sportům. Dovolená v Rakousku u jezera vám tedy nakonec dává i možnost lenošit u vody. Děti nalákáte na vodní lyžování nebo projížďku parníkem. Voda je tu křišťálově čistá, takže na loďce nebo člunu je dokonce možné pozorovat ryby.

rakousko

Až vás voda omrzí, vydáte se na túru do hor nebo na výlet na kole. Všude jsou tam trasy různých obtížností. No a možná byste to ani neřekli, ale dá se tu provozovat dokonce golf! Dovolená Rakousko je prostě snem každého sportovce. Není nad to občas vypadnout z ruchu velkoměsta a užívat si přírodu v malebných rakouských vesničkách. Poznáte, že rájem se nemusí nazývat pouze písečné pláže s palmami, ale také horské pastviny a salaše, které jsou právě v Rakousku.

Komentáře

Nahoru