INZERCE: 7 způsobů, jak podomácku vyléčit lupénku

INZERCE: 7 způsobů, jak podomácku vyléčit lupénku

Snad na všechny druhy onemocnění lze použít alternativní či přírodní medicínu. Stejně je tomu i s lupénkou. Možná už jste došli do stádia, kdy jste vyzkoušeli spoustu přípravků a žádný vám nepomohl. V takové chvíli ani nezbývá nic jiného než zkusit podezřele jednoduché tipy, jak se s ní vypořádat. Možná to vaši lupénku úplně nevyléčí, ale třeba aspoň zmírní.

1. Rybí tuk

Ne, nemusíte ho jíst po lžičkách. Můžete do svého jídelníčku zařadit ryby nebo si koupit rybí tuk ve formě tobolek. Je totiž dobrý proti onemocněním srdce a pro posílení imunitního systému. Vzhledem k tomu, že lupénka má souvislost s nízkou imunitou, mohlo by to fungovat. Jen si dejte pozor, pokud jste chudokrevní. V takovém případě se rybí tuk nedoporučuje, protože by zvýšil riziko krvácení.

2. Masáž

Některé průzkumy ukázaly, že lupénka souvisí se stresem, a masáž je skvělý způsob, jak uvolnit celé tělo a předcházet stresu. Může zmírnit rovněž chronické bolesti, které lupénku často doprovází. Navíc k ní nic nepotřebujete. Poproste třeba partnera. Vyvarujte se ale použití masážních olejů, které by mohly podráždit vaši pokožku.

3. Jóga

Jóga funguje na podobném principu jako masáž – zabraňuje stresu. Mělo by stačit, když se jí budete věnovat dvacet minutek denně, za tu dobu v klidu stihnete meditaci, dýchání, strečink a posilování.

4. Sůl z Mrtvého moře

Lidé s psoriázou často cestují k Mrtvému moři, jehož sůl opravdu pomáhá. Když si ji nasypete doma do vany, sice to není totéž, ale prý to aspoň zmírňuje svědění a pálení. Přidejte čtvrt šálku soli z Mrtvého moře do vany s vlažnou vodou a naložte se do ní na čtvrt hodiny.
Kromě soli jsou dobré prý i bahenní zábaly z Mrtvého moře. Uvidíte, co se vám podaří lépe sehnat – zda sůl nebo bahno.

5. Bezlepková dieta

Mnoho studií prokázalo, že u lidí trpících celiakií je rovněž větší riziko lupénky. Je to proto, že lepek může způsobovat zánět a psoriáza je zánětlivé onemocnění. Sice nebylo vědecky nikdy prokázáno, že by lidem s lupénkou prospívalo držet bezlepkovou dietu, ale některým to skutečně pomáhá.

6. Kurkuma

Kurkuma neboli indický šafrán se nachází v různých potravinách (v kari koření, hořčici nebo sýrech). Opět je to stejné jako ve výše uvedeném případě – neexistují žádné studie, které by jeho účinky potvrzovaly, nicméně zrovna na vás platit může.

7. Voda

Je to tak jednoduché, až by vás to nenapadlo. Při lupénce se vyplatí hodně pít čistou vodu, která pomáhá hydratovat vaši pokožku. Na škodu nejsou také zvlhčovače vzduchu, které udrží vaši pokožku vlhkou.

Mimochodem pokud budete po tom bahně pátrat, zkuste to třeba na www.medicatus.cz. Pravděpodobně tam narazíte ještě na další přípravky, které by vám v boji s lupénkou mohly pomoci. Vyzkoušejte je. Třeba to zrovna tentokrát vyjde.

Fotka: Flickr – naturalhomecures34

Komentáře

Nahoru