INZERCE: 5 faktů o gelových nehtech, které vám nikdo neřekl

Komu by se gelové nehty nelíbily? Lze si nechat udělat přesně takové, jaké si vysníte, a navíc dlouho vydrží. Kdo by si v dnešní době lakoval nehty obyčejným lakem, když to musíte každých pár dní opakovat?

Na gelové nehty se používají speciální gel laky, nanese se jich několik vrstev a každá vrstva se vytvrdí pomocí UV světla. Tím pádem jsou nehty pevné a vydrží několik týdnů.

Jedná se o velkou kosmetickou inovaci, ale přestože už se gelové nehty běžně dělají mnoho let, některé ženy se stále strachují o své bezpečí. Proč? Pojďme se na to podívat. Ukážeme si, že média na vás většinou chrlí jen půlku informací. Šílí, že UV lampy způsobují rakovinu, ale nevidí, že v soláriu vám UV záření uškodí mnohem více. Tvrdí, že gel laky vysušují nehty, ale nedodají, že to vlastně dělají všechny laky.

1. UV záření je škodlivé, ale v tak malé míře neuškodí

Možná jste již slyšely o tom, že gelové nehty mohou způsobit rakovinu. Ano, teoreticky je to pravda, protože UV lampy nehty vytvrzují UV zářením. Ale je ho tam minimum a je ekvivalentní slunečnímu záření nebo pobytu v soláriu. Množství UV záření je skutečně malé a doposud nebyl potvrzený žádný případ rakoviny kvůli gelovým nehtům. Každopádně pokud se chcete cítit bezpečněji, namažte si dvacet minut před návštěvou salonu ruce opalovacím krémem.

2. Mohou vysušit vaše nehty, což ovšem dělají všechny laky

Jedna z nevýhod krásných gelových nehtů je, že mohou vysušit vaše nehty. Nehty jsou dlouhé týdny uvězněné pod pevným lakem a nemají šanci dýchat. Možná si po sundání gelových nehtů všimnete, že vaše přírodní nehty jsou suché a lámavé. Nezpozorujete to poprvé, spíš pokud si je necháváte dělat dlouhodobě bez pauzy (viz bod číslo pět). Navíc je to efekt, který není vlastní pouze gelovým nehtům. Všechny laky při delším používání znemožňují nehtům dýchat.

3034832219_a40f391f0c_z

3. Jsou dražší, ale cena se vám vrátí

Souvisí to s tím, že UV gel, UV lampa a všechno vybavení je dražší. Nesmíte ovšem přemýšlet jednorázově. Kdybyste si zaplatily obyčejnou manikúru, musely byste salon navštívit dříve, takže v dlouhodobějším horizontu rozdíl takový nebude.

4. Déle trvají, ale déle vydrží

Počítejte s tím, že gelová manikúra trvá o 20 – 30 minut déle než obyčejná, naproti tomu vydrží o několik týdnů déle než běžné laky.

5. Dejte si pauzu

Gelové nehty jsou bezpečné, ale to neznamená, že byste je na svých nehtech měly mít neustále (což platí pro jakékoliv laky). Dermatologové a odborníci se shodují, že byste měly aspoň občas nechat nehty dýchat a nezatěžovat žádnými laky ani gel laky.

Fotka: Flickr - Chu-Boo

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru