Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: 4 důvody, proč je dovolená u moře dobrá pro vaše zdraví

Pokud plánujete program na prázdniny a stále se nemůžete rozhodnout, zda bude lepší strávit týden u moře nebo třeba procházkami v horách, poradíme vám. Představíme vám totiž čtyři vědecké fakty, které dokazují, že dovolená u moře je dobrá pro vaše zdraví.

1. Voda je pro naše tělo přirozená

Ve vodě jsme už od počátku našeho života. Tělo kojence tvoří ze 75 % voda, jak stárneme, jsme stále sušší, ale mozek je neustále ze ¾ voda. Proto mozek na vodu tak dobře reaguje. Letní dovolená u moře by mu mohla prospět, protože vědci říkají, že když vidíte nebo slyšíte oceán, mozek okamžitě ví, že jste na správném místě.

2. Na mořském pobřeží se cítíme relaxovaní

Jen si představte to krásné mořské pobřeží. Zatímco fotografie městské krajiny vyvolává v mozku stres, fotografie přírody vyvolává jen pozitivní vzpomínky a emoce. A mořské pobřeží je na tom vůbec nejlépe. Fotografie moře byly při testování nejúčinnější, lidé se při koukání na ně cítili nejlépe. Takže už jen když si budete prohlížet katalog dovolená Řecko all inclusive, váš mozek se bude cítit relaxovaně. Zkuste to.

sea

Necítíte se hned lépe, když tohle vidíte?

3. Voda pomáhá unavené mysli

Náš mozek je unavený nekončícím přílivem informací. Sociální sítě, dotykové obrazovky, přístup na internet odkudkoliv – to všechno náš mozek strašně unavuje, a ten potřebuje regeneraci. Nejlepší je prý voda. Dokonce byla provedena studie, ve které dosahovali lepších výsledků studenti, kteří měli výhled z pokoje na rybník. A co teprve kdyby vás čekala dovolená Kypr all inclusive a místo na rybník byste koukali na Středozemní moře!

4. Modrá uklidňuje

Modrá je celosvětově oblíbená barva. Je to nejoblíbenější barva 42 % můžu a 35 % žen. Prý to není nic překvapivého – modrá je na naší planetě běžná. Modré je nebe, modré jsou oceány. Proto tahle barva stimuluje pozitivní emocionální reakce. Dovolená u moře bude tedy potěšením i pro vaše oči, které uvidí spoustu modré – jak v moři, tak na obloze.

Fotka: Flickr – Nick Tsenteme

Komentáře

Nahoru