Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: 3 tipy, jak sehnat lyže a snowboard za nejlepší cenu

Teplé a slunečné dny už jsou dávno pryč, blíží se období zimních sportů. Spousta lidí kupuje nové lyže a snowboardy raději na jaře, protože to se vyprodávají neprodané modely. Ale nemusíte čekat až do jara, abyste sehnali něco za dobrou cenu.

Přinášíme vám pár tipů, kde sehnat levné vybavení na zimní sporty právě teď. A když říkáme vybavení na zimní sporty, nemáme na mysli jen sjezdové lyže, ale rovněž lyžařské bundy, ochranné pomůcky či sjezdové hůlky.

1. Nakupujte věci z minulé sezóny

Právě teď je ta chvíle, kdy obchody vyprodávají, co jim zbylo z loňska. Co by s tím dělaly? Je lepší, když se toho zbaví aspoň za nižší cenu. Potřebují uvolnit sklady na nové zboží.

Většina obchodů má zboží z minulého roku označené. Nejinak je tomu na e-shopu www.p-sport.cz, který naskladnil mnoho nových lyží sezóny 15P/16, ale lyže Atomic, Volkl, Head a Salmon a dalších značek nabízí také ve slevě. Jsou označené jako „ve výprodeji“, avšak to nijak nesnižuje jejich kvalitu. Stejně nikdo nepozná, že se jedná o loňský model.

lyze

Poznali byste, že jde o starší model, který mají ve výprodeji?

2. Nejlepší nabídky najdete online

Platí to, co v jiných odvětvích – nabídky v internetových obchodech jsou většinou výhodnější než v těch kamenných. Obzvlášť když si rozkliknete kategorii „výprodej“ nebo „akce“. Nakupovat lyže online se ve většině případů nemusíte bát. Když si je půjdete koupit do kamenné prodejny, stejně si je nevyzkoušíte na svahu, v e-shopu taky stačí jen vybrat správnou délku. Případně se můžete orientovat podle popisu lyží, většina obchodů uvádí, zda jsou vhodné pro začátečníky, pro zkušené lyžaře apod.

3. Zvažte bazarové nebo testovací lyže

Stav bazarových lyží často poznáte pouhým pohledem. Pozor si ovšem dejte na bazarové přilby a jiné bezpečnostní vybavení. Nikdy nevíte, zda už s danou přilbou nebo páteřním pásem někdo neprodělal vážnou nehodu. V takovém případě ochranné pomůcky nemusí fungovat na 100 %. Doporučujeme tedy přilbu kupovat vždy novou, lyže není problém z bazaru.

Mnoho firem nabízí ještě jeden způsob, jak získat levné lyže. E-shop p-sport.cz není výjimkou. V kategorii testovací lyže najdete lyže, které byly jen párkrát použity v testcentru a jsou po kompletním servisu. Mají sice poloviční záruku (12 měsíců), ale cena většinou klesne tak na polovinu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru