Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: 10 důvodů, proč byste letos v zimě měli lyžovat

INZERCE: 10 důvodů, proč byste letos v zimě měli lyžovat

Proč lidé vlastně lyžují? Proč radši v té zimě nezůstanou doma a proč vůbec riskují zranění, která jim na sjezdovce hrozí? Možná je to baví. Ale to není jediný důvod. Pojďme se podívat na to, proč stojí za to lyžovat. A třeba vás to nakonec přiměje i k tomu, že budete zvažovat pobyt na horách. Jestli tedy letos vůbec nasněží.

  1. Zima je dlouhé období a přece ho nechcete celé jen prosedět doma pod dekou s teplým čajem? Nicméně je potřeba zmínit fakt, že v dnešní době by se o délce zimy dalo polemizovat. Ona zima sice docela je, ale bez sněhu je nám k lyžování na nic.
  2. Většina lidí vypadá lépe v bundě a lyžařských kalhotách než v plavkách. Lyžování je vlastně skvělý sport. Nikdo při něm neuvidí ani kousek vašeho tuku.
  3. Zavede vás do nových výšek. A to doslova. Z lanovky uvidíte pěkně v ptačí perspektivě celou tu krásu zasněžených vrcholků.
  4. Lyžování je čistý sport. Jen si vzpomeňte na jízdu na horském kole, pěší turistiku nebo koupání. Sníh je čistý a nezašpiníte si v něm vlasy od bláta.
  5. Dokonale spaluje kalorie. Protáhnete při něm celé tělo a za hodinu spálíte až 700 kalorií. Při běhání byste se na ně museli potit daleko víc.
  6. Můžete si ho vychutnat s rodinou či přáteli. Prozkoumejte dostupná lyžařská střediska a udělejte si hezké prázdniny! Jasně, s příbuznými můžete provozovat i jiné sporty. Jenže například fotbal si s babičkou nezahrajete, protože co kdybyste ji omylem kopli do holeně, a basket se synem dost možná není žádná legrace. Lyžovat přitom můžete s oběma zároveň.
  7. Lyžování je celoživotní vášeň. Jakmile vás to chytne, zřejmě vás to už nepustí.
  8. Je to také skvělý sport pro seznamování se s novými lidmi – zejména s lidmi opačného pohlaví. Třeba ve frontě na vlek byste si mohli s nějakou mile vypadající slečnou popovídat, ne?
  9. Neexistují tu žádné rychlostní limity. Můžete jezdit, jak chcete a prakticky i kde chcete. Čeká vás svět nekonečných možností.
  10. A konečně lyžování není jen o sjezdech. Třeba vás sněhové sporty opravdu začnou bavit a zamilujete si i běžecké lyžování. Pak vyrazíte na hory s plnou výbavičkou a promrzlí na kost budete moc rádi od rána do večera sportovat. Opravdu. Jen to zkuste.

Fotografie: Flickr – Ridge Tahoe Resort Hotel

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru