Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Invia: Zájem o dovolenou na Silvestra letos vzrostl o 22 %, stoupá obliba českých hor

Oslavy příchodu nového roku lákají stále více Čechů k odjezdu na dovolenou. Oproti loňsku si silvestrovský pobyt pořídilo o 22 procent turistů více. Na Silvestra většina lidí míří na hory. U zákazníků cestovní agentury Invia je největší zájem o rakouská lyžařská střediska. Zájezdy do Rakouska tvoří 20 procent z aktuální poptávky po dovolených. Stále více lyžařů však míří i do tuzemských středisek, poptávka se totiž meziročně zvýšila o 72 procent.
 
Na Silvestra je tradičně největší zájem o lyžařské pobyty. Zájezdy na hory aktuálně preferuje 53 % zákazníků cestovní agentury Invia. Češi, kteří na zimní dovolenou vyrážejí s cestovní kanceláří, vyhledávají zejména alpská střediska. V poptávce po lyžařských zájezdech tak vede Rakousko, Francie a Itálie.

Stále oblíbenějším způsobem, jak přivítat nový rok, je odpočinek na prosluněné pláži. Do exotických zemí za teplem tak míří 42 % turistů. Letos výrazně vzrostla poptávka po zájezdech na Kanárské ostrovy, které byly brzy vyprodány. Češi letos na Silvestra oproti loňsku vyhledávají nové a netradiční destinace. Míří například do Senegalu, Zanzibaru, Venezuely, Ománu nebo na Burundi. Zbylých 5 % zákazníků preferuje silvestrovské poznávací pobyty.

Vánoce u moře, Silvestr na horách

Právě v poměru poptávky mezi lyžařskými a exotickými pobyty se liší prodej zájezdů na Štědrý den a na Silvestra. Vánoce totiž čeští cestovatelé raději tráví u moře. Podíl exotických dovolených přes vánoční svátky tvořil dokonce 71 %. Nejoblíbenější destinací na Štědrý den byl letos Egypt, dále pak Spojené arabské emiráty a Kanárské ostrovy.

Češi více vyhledávají tuzemské hory

Novým trendem letošního roku je vyšší zájem o cestování po Česku. České hory jsou aktuálně 5. nejoblíbenější silvestrovskou destinací tuzemských cestovatelů, kteří si pořizují zájezdy od cestovních kanceláří. Přitom ještě loni byly lyžařské zájezdy v rámci České republiky až na 8. místě v žebříčku popularity. Za vyšší oblibou českých lyžařských středisek stojí zejména vyšší kvalita sjezdovek a doplňkových služeb ski areálů i samotných hotelů. Češi totiž stále více vyžadují od zimní dovolené kromě dobrých podmínek k lyžování i zázemí a vyžití pro děti, možnost vyzkoušení různých zimních sportů a zejména přístup do wellness. Tomu se tuzemští provozovatelé lyžařských středisek i hoteliéři přizpůsobují a zkvalitňují nabídku svých služeb.

Nárůst zájmu o cestování po naší zemi tak lze očekávat i v roce 2016.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru