Dnes vyšlo 15 článků

Investoři nabídli 16letému chlapci 156 milionů korun za jeho webovou stránku. On nabídku odmítl

Chlapec z Velké Británie dostal od amerických investorů nabídku, že odkoupí jeho webovou stránku za 156 milionů korun. Nicméně šestnáctiletý chlapec tuto nabídku odmítl, protože věří, že v budoucnosti mu webový portál vydělá ještě více peněz.

Mohammed Ali založil svou první společnost ve dvanácti letech, přičemž za první své podnikatelské projekty (videohra a finanční aplikace pro akciový trh) získal v přepočtu 1,2 milionu korun. Poté se mu do cesty připletl šedesátiletý Chrise Thorpe, který se stal jeho obchodním partnerem.

weneed

Zdroj: WeNeed1.com

Ještě v roce 2009 založil Mohamed Ali webovou stránku WeNeed1 fungující na opačném systému, v němž jsou nakupující subjekty a lidé představovaní prodávajícím, nikoliv naopak, jak je to běžné. Právě o tento portál měli zájem američtí investoři, kteří si dali s Mohamedem Alim a Chrisem Thorpem obchodní schůzku v Londýně. Investoři nabídli chlapci v přepočtu 156 milionů korun za jeho projekt. Nicméně teenager nabídku těsně před Vánoci odmítl, protože si myslí, že mu stránka vydělá v budoucnosti více peněz.

„To, co dělám, je velká věc. Nemám žádné konkurenty. Systém v reálném čase šetří peníze oběma stranám obchodu,“ řekl chlapec.  

WeNeed1 má speciální algoritmus, který vytvořil sám Mohamed Ali. Algoritmus se neustále aktualizuje a lidé tedy vědí, kolik jsou ostatní ochotni zaplatit. S touto myšlenkou přišel právě Chrise Thorpe, přičemž Mohamed Ali ji zrealizoval.

Mladý podnikatel doufá, že inspiruje další teenagery, aby se nebáli podnikání. Mohamed Ali neustále žije se svými rodiči a sourozenci. Počítačům se věnuje od útlého věku a naučil se programovat díky videím na YouTube a knihám.

„Pracuji ve dne, v noci, protože chci projekt rozšířit do celého světa, takže budu i více cestovat. Moje maminka nerada vidí, že celé dny trávím u počítače, ale myslím si, že je hrdá na to, co dělám. A můj bratr se mnou inspiroval. Vše jsem se naučil tak, že jsem sledoval videa a četl knihy. Ve školách toho moc nenaučí,“ dodal chlapec.

Zdroj: The Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru