Investice do zlata se vyplatí. Zjistěte, kdy nakupovat.

Investiční zlato prochází ekonomickým cyklem stejně jako další investiční produkty. Zlato nepředstavuje rizikovou investici, protože jeho cena kontinuálně roste, i když s drobnými výkyvy. Jak nakoupit výhodně zlaté investiční mince nebo slitky, abyste se trefili zrovna na nejnižší možnou nákupní cenu?

Prozkoumejte fáze investičního cyklu

Nakoupit produkt supervýhodně zvládne pouze zběhlý investor. Běžný smrtelník se musí spokojit s doporučením investorů v novinách nebo si nechat poradit od zkušeného prodejce v kamenné prodejně s investičním zlatem. Zpravidla se cena zlata pohybuje dle ekonomických cyklů. V krizi je poptávka po zlatě největší ze strany investorů a ze strany centrální banky. Z tohoto důvodu se zvyšuje jeho cena. Značně vysokých cen dosahuje zlato na počátku krizového období, kdy je situace nejistá, investoři nevědí, jak dlouho bude krize trvat, a danou situaci neumí odhadnout či bezpečně vyhodnotit. Poté, co je hodnota zlata vyhnána poptávkou do extrémních výšek, dochází k výraznému poklesu jeho ceny. Investoři, kteří nakoupili zlaté slitky nebo mince posmutní. Přichází fáze, kdy je po zlatě nízká poptávka a fyzické osoby se jej zbavují. Situace na trhu se uklidní, cena zlata se stabilizuje a poptávka se urovná.

unnamed (1)

Fáze výkyvů ceny zlata na světových trzích můžeme označit číslicemi.

1) Krizová fáze, kdy klesla cena zlata a investoři se jej dobrovolně zbavují.

2) Uklidnění situace, při kterém se ceny zlata stabilizují, a poptávka se vrátí k normálu.

3) Investiční boom, při němž se ceny zlata vyšplhají do takřka astronomických výšek, a bude následovat ostrý propad nominální hodnoty směrem dolů.

Jak a kdy investovat?

Z předchozího příkladu je jasné, že pouze chytrý investor může své vložené finanční prostředky skutečně zhodnotit.

  • Pravidlo číslo jedna: Diversifikujte vložené finanční prostředky a investujte do zlata pravidelně, po menších částkách.
  • Pravidlo číslo dvě: Nejvýhodnější nákup učiníte vždy ve druhé fázi. Tedy v té, kdy je po zlatě nejnižší poptávka, a ceny klesají takřka na úroveň těžebních nákladů.
  • Pravidlo číslo tři: Prodávejte na začátku krize, kdy rostou ceny zlata. Pravděpodobně nebudete moci odhadnout, jak dlouho ceny zlata porostou, proto s prodejem příliš dlouho neotálejte. Za několik měsíců může být na trhu zcela odlišná situace.

Podarujte své blízké a udělejte jim radost krásnou zlatou investiční mincí

Investiční zlato může být perfektním dárkem pro vaše blízké. Investiční zlatá nebo stříbrná mince z lunární série se hodí jako dárek k narození miminka. Prarodiče mohou obdarovat svá vnoučata hezkým a hodnotným kovem. Krásný dárek k promoci může být pamětní mince, lunární mince nebo stříbrná mince ze speciální série Malý princ. Nevíte, co koupit dětem k narozeninám? Můžete je rok co rok potěšit zlatým investičním slitkem. Hodnotný předmět budou moci v budoucnu efektivně zpeněžit. Investiční zlato využijí konzervativní investoři také jako spoření na důchod místo nevýnosných bankovních produktů.

Kde investiční zlato nakoupit?

Při nákupu zlata vybírejte ze širokého portfolia zlatých investičních mincí, zlatých či stříbrných slitků, historických zlatých mincí, medailí, investiční platiny nebo palladia. E-shop www.zlataky.cz nabízí zákazníkům širokou paletu produktů za spravedlivé ceny. Provozovatel je registrovaný na seznamu vedeným Českou národní bankou jako spolehlivý smluvní partner pro prodej sběratelského materiálu. Díky kontrole České národní banky se zákazníci mohou na prodejce spolehnout. Velkou výhodou je garance zpětného odkupu nakoupených produktů. Pokud preferujete nákup v kamenné prodejně, podívejte se do prodejny Zlaťáky.cz v Praze, Brně nebo Ostravě. V kamenném obchodě vám personál ochotně poradí. Jestliže se do prodejny nechystáte a nevíte si s nákupem rady, nabízí e-shop online poradnu. Vyplňte formulář, který se nachází u každého produktu. Specialista vám rád poradí a pomůže s výběrem. E-shop realizuje fixaci ceny. Podrobnější informace se dočtete u jednotlivých produktů.

Komentáře

Nahoru