Dnes vyšlo 15 článků

Investice do holuba, vyplatí se?

Asiaté mají zájem o holuby. Však se před dvěma lety objevily i zprávy o tom, že Čína cvičí holuby pro případ, že selže elektronika. Obrovský potenciál v těchto zvířatech vidí i čínský podnikatel. Ten neváhal za holubího šampiona utratit 310 tisíc eur (cca 8 milionů Kč). Asi se mu to vyplatí, holub Bolt by mu totiž mohl v chovné stanici vydělávat asi dalších 8 let.

Belgický nadšenec do chovu holubů Leo Heremanse se rozhodl zbavit se všech svých 530 miláčků (‘Bolt’, ‘Nieuwe Olympiade’, ‘Gilbert’, ‘Olympic Sperwer’, ‘Jan Junior’, ‘Dubbel Aske’, ‘Regi’, ‘Den Hugo’, New Dream Pair, Favoriete Pair, Safier Pair, Roeper Pair, ‘Prins Olympiade’, ‘Galantos’, ‘Super Di Caprio’, ‘De Power’, atd. – všechny je měl vzorně pojmenované ), za které získal 4,3 milionu eur (zhruba 112 milionů Kč).

Do dražby se na webu Pigeon Paradise (PIPA) zapojili chovatelé z 27 zemí, nejdražší holubi však končili v rukou čínských a tchajwanských klientů. To prý jen dokládá trend toho, jak se v Asii rozšiřuje záliba v chovu poštovních holubů. A není to jen kvůli tomu, kdyby selhala elektronika. To je totiž (doufejme) věc trochu nepravděpodobná. Asiaté však s holuby pořádají oblíbené závody.

pigeon-post

Je to vlastně dobrá investice

Pokud se vám částka utracená za holuba zdá příliš vysoká a raději byste ji investovali do něčeho výnosnějšího, Nikolaas Gyselbrecht z aukční síně PIPA na to má jednoduché přirovnání. „Můžete to srovnat s uměním. Za obraz od Picassa zaplatíte také více než za obraz od neznámého autora. S holuby je to to samé.“

A výnosnost? Holubovi Boltovi je teprve jeden rok, a tak může svému majiteli přinášet užitek ještě nejméně dalších 8 let. Pokud se však nehodláte přestěhovat do Asie, u nás s poštovním holubem asi moc neuspějete. Jedině kdyby přestala fungovat ta elektronika. Co by pak totiž lidé dělali, kdyby si nemohli neustále psát na Facebooku? Jasně, určitě by využívali poštovní holuby!  🙂

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru