Internetový prodejce Amazon podal žalobu na více než 1000 uživatelů, kteří psali falešné recenze

Největší internetový prodejce na světě Amazon žaluje více než 1000 lidí, kteří na jeho webové stránce recenzovali zboží za úplatu. Jedna taková recenze se dala koupit za 5 amerických dolarů- Něco podobného se stalo už letos v dubnu, kdy Amazon podobně podal žaloby na firmy, které takovéto služby nabízely.

Firma k soudu v americkém Seattlu podala žalobu na celkem 1114 lidí, kteří na jejím webu umístili recenze pod většinou vymyšlenými jmény. Tito jedinci podle firmy nabízejí na webu Fiverr.com falešné recenze s nejvyšším pětihvězdičkovým hodnocením. Jedno takové hodnocení se dá koupit za zhruba 5 dolarů, což je v přepočtu 129 korun.

Počet falešných hodnotitelů sice není vysoký, podobné recenze ale mohou podstatně podlomit důvěru, kterou naprostá většina prodejců a výrobců do Amazonu vkládá. A to naši značku poškozuje, uvedl podle BBC technologický gigant v žalobě.

Screenshot_1

Firmy se snaží vyhnout identifikací tím, že používají více účtů z různých IP adres

Hodnocení může na stránkách Amazonu sepsat úplně kdokoliv. Jediné co Amazon zakazuje, je to, že se na web nemohou vkládat placené recenze. Prodejci recenzí se podle zjištění firmy snaží vyhnout identifikaci tím, že používají více účtů z různých IP adres.

AMAZON

Komentáře

Nahoru