Dnes vyšlo 15 článků

Internetový obchod VašeČočky.cz míří do Belgie

Internetový obchod s kontaktními čočkami VašeČočky.cz působí na tuzemském trhu už od roku 2008. Projekt, za kterým stojí programátor Vlastimil Vávrů a jeho kolega Martin Bláha, expanduje pod názvem lentiamo.be do Belgie.

Jiří Urban, ředitel společnosti, uvedl, že jsou hned dva důvody, proč se internetový obchod rozhodl zamířit do Belgie. V této zemi se nachází vysoký počet nositelů kontaktních čoček a expanze nebude příliš nákladná.

vasecocky

Zdroj: VašeČočky.cz

„Belgickým zákazníkům čočky už několik let doporučujeme, aniž bychom tu měli lokální e-shop. Můžeme zde využít stávající kapacity zákaznického servisu a prověřené přepravce. Spuštění lentiamo.be je tedy logický krok,“ říká Jiří Urban, ředitel VašeČočky.cz.

Internetový obchod lentiamo.be je prozatím pouze ve francouzštině, a tak cílí jen na polovinu populace v Belgii. Nicméně společnost očekává, že investice by se měla vrátit do 6 měsíců od spuštění projektu.

VašeČočky.cz, které působí v Německu, Švýcarsku, Velké Británii a Francii, generují ročně na tržbách 600 milionů korun, přičemž 90 % této částky představují zahraniční trhy. V budoucnu by se měl e-shop rozšířit i do Holandska, Portugalska a Irska.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru