Internetový obchod levneELEKTRO.cz se vyjádřilo ke kauze Heureka

Společnost ELEKTRA PV s.r.o., která provozuje internetový obchod levneELEKTRO.cz, se vyjádřila k probíhající kauze v oblasti české e-commerce. Už před několika dny jsme vás informovali o tom, že Alza navádí české e-shopy, aby odešly ze zbožového srovnávače Heureka. A nabádání ze strany jednoho z největšího českého e-shopu neustále pokračuje.

Společnost ELEKTRA PV s.r.o., která měla v loňském roce zisky ve výši 1,5 miliardy korun, se k události vyjádřila následovně:

„Rozumíme velké řadě výhrad, které společnost Alza.cz a.s. vůči provozovateli i samotnému portálu Heureka.cz má. Nově formující se skupina subjektů může být reálně pro českou onlinovou jedničku vážným soupeřem. Byť se toto zásadní vymezení nemusí zakládat výhradně na analytických a ekonomických úvahách, lze jej ve strategické rovině vidět jako pochopitelné a logické.“

1464082048_1

levneELEKTRO.cz se vyjádřilo ke kauze Heureka.

Ani na internetu není monopolní postavení zdravé. A srovnávač Heureka.cz je dominantním hráčem na českém trhu, který si zaslouží významného soupeře v oboru. Zároveň by se ulehčilo obavám o případné využití či vytěžení získaných dat.

„Přesto ji jako jedinou nelze náhled vidět jako „čisté zlo“ a další výkonnostní kanály jako „čisté dobro“. Většina dnes dostupných a efektivních zdrojů je svým přístupem i využitím dat pro další účely srovnatelná. Výměna jednoho zdroje za druhý pro většinu obchodníků nic neřeší. Diverzifikace těchto zdrojů je naopak zdravá. Pokud jsou tržby e-shopu z 70 až 80 % závislé na jednom kanálu (nejen Heurece), rozhodně se jedná o problematický a nešťastný stav, za který si však daný obchodník může sám.“

Internetový obchod levneELEKTRO.cz ze srovnávače Heureka.cz rozhodně neodchází, protože se nebojí srovnání s konkurencí v cenové a kvalitativní rovině. A sám přiznal, že Heureka.cz představuje smysluplnou součást jeho portfolia využívaných marketingových kanálů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru