Dnes vyšlo 15 článků

Internetový obchod Alza.cz otevřel i o Vánocích, čímž porušil zákaz

Česká obchodní inspekce během vánočních svátků prováděla kontroly, zda obchody dodržují zákon o prodejní době. Provedla 349 kontrol, přičemž pouze v jediném případě narazila na porušení zákonu. Plzeňská pobočka největšího českého internetového obchodu Alza.cz porušila pravidla už podruhé (poprvé 28. října 2016), a proto jí hrozí pokuta ve výši až 5 milionů korun.

V rámci nového zákonu je zákaz prodeje o vybraných svátcích, kdy do zákazu patří i vánoční svátky. Česká obchodní inspekce narazila pouze na jedno porušení zákona.

alza

Zdroj: Alza.cz

„Jednalo se o internetového prodejce, který zároveň obsluhoval zákazníky i ve své kamenné provozovně s plochou větší než 200 m2, již sám označuje jako prodejnu,“ řekl pro Aktuálně.cz Jiří Frölich, mluvčí České obchodní inspekce.

Pokuta za jednotlivé porušení zákonu může být až 1 milion korun. Nicméně při opakovaném porušení zákona se může vyšplhat až na 5 milionů korun.

V říjnu inspektoři kontrolovali holešovickou pobočku Alza.cz, která porušila zákon. A dne 26. prosince 2016 kontrolovala plzeňskou pobočku.

„Alza.cz dodržuje platné zákony. Ve věci zákona o prodejní době jsme si nechali vypracovat odborný právní posudek, na základě kterého otevřením našich provozoven ve státní svátek zákon o prodejní době neporušujeme,“ říká Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz.

Internetový obchod se proti tomuto rozhodnutí už odvolal.

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru