Internetový obchod Alibaba koupil hongkongské noviny South China Morning Post

Největší čínský internetový prodejce Alibaba se dohodl na koupi hongkongského deníku South China Morning Post a s tím i další časopisy, které spadají pod SCMP Group. Vypadá to, že tato transakce vzbudí obavy o svobodu tisku v Hongkongu.

Noviny South China Morning Post mají přední pozici na trhu tisku pro anglickojazyčnou elitu, která v této bývalé britské kolonii stále dominuje. Dohoda navíc také zahrnuje licence na hongkongská vydání časopisů Esquire, Elle, Cosmopolitan a Harper’s Bazar. Finanční aspekty ale prozatím firmy nezveřejnily.

„SCMP má v tomto regionu kultovní status a má velkou mezinárodní reputaci díky své žurnalistické kvalitě a hodnověrnosti,“ uvedl v dopise čtenářům listu místopředseda správní rady Alibaba Group Joe Tsai.

List ale podle něj stejně jako další tištěná média stojí před dramatickými změnami. A internetová gigant věří, že je dokáže uskutečnit. Tsai dokonce slíbil, že list zůstane objektivní, přesný a nestranný a redakční rozhodnutí budou dělat novináři a ne vedení vlastnické firmy.

SCMP_01_01Zdroj: E-svet.E15

Komentáře

Nahoru