Dnes vyšlo 15 článků

Internetový gigant Google mění vzhled svého loga

Google za posledních sedmnáct let prošel mnoha změnami. Společnost rozšířila portfolio služeb a produktů a mnohokrát změnila vzhled svého loga. Se zářijovým měsícem přichází další rebranding loga. Jak jej hodnotíte?

Období, kdy se ke Googlu dostali pouze uživatelé stolního počítače, je již dávno pryč. V současné době je Google dostupný z nejrůznějších platforem, aplikací a zařízení. Google je vyhledávač, který by vám měl pomoci najít cokoliv kdykoliv a kdekoliv. Dnes Google používají uživatelé mobilních telefonů, televizí i chytrých hodinek.

Dne 1. září 2015 Google představil novou vizuální identitu, přičemž logo bude snadno čitelné i na nejmenších displejích. Kromě loga, které je nyní bez patek, si změnami prošly i další prvky vizuální identity Googlu. A proč Google přistoupil k bezpatkovému písmu? Neboť bezpatková forma se vykresluje lépe než patková.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Google upouští od tradiční ikonky „g“ a nahrazuje ji symbol vycházející z loga. Současně se objevují nové prvky, jako například mikrofon. A to vše v barvách Googlu.

Nejedná se o poslední změnu vzhledu

Pravděpodobně to není poslední rebranding loga, nicméně současná verze spojuje jednoduchost, barevnost a přátelskost. Postupně se nový design objeví u všech produktů. Tak jak se vám líbí?

Co na to grafici a uživatelé?

AbrMHVp

Známému grafikovi se nové logo líbí

názor

Jednoduchost a minimalismus – to uživatelé evidentně milují

nazor 2

Logo se skutečně líbí

Pakliže chcete zhlédnout více názorů, můžete nahlédnout do diskuze na Twitteru přímo u příspěvku, který sdílel Google.

Zdroj: Google-cz.blogspot.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru