3 nejlepší programy, které vám naladí stovky internetových rádií

3 nejlepší programy, které vám naladí stovky internetových rádií

Internetová rádia jsou jednou z mála voleb, jak přijít naráz ke všem možným žánrům hudby zcela zdarma. Takových rádií existují tisíce, jenž od rána do večera přinášejí tu nejlepší muziku, a přitom není nutné platit žádné poplatky za další zdroj elektřiny, jako u klasických rádií z obchodů s elektronikou. Dnes pro vás máme trojici vybraných programů, které poskytují stovky až tisíce internetových stanic za pomoci internetového připojení.

RadioTochki

Jedná se o zdarma dostupný software, s nímž je možné přehrávat stovky rádiových stanic, aniž by platilo jakékoliv omezení. Ty jsou rozčleněny do několika kategorií. Patří mezi ně zpravodajství, diskuzní stanice, populární hudba, relaxační hudba, dětská rádia, předčítání knih, hip-hop, elektro, retro, klasiky a další. Jedním kliknutím si tak zvolíte váš oblíbený, nejen hudební směr, a vychutnáte si kvalitu streamovaných rádiových stanic.

Program dále nabízí velice jednoduchý přístup a přehledné uživatelské prostředí, se kterým si vyberete požadovanou stanici během několika sekund. Ve vašich silách může být taktéž jednoduché editování rádií, a to ve smyslu viditelného označení pro ještě jednodušší pozdější vyhledávání či přidání do oblíbených.

Spider Player

Další volně stažitelná aplikace, která je schopna číst streamované audio (rádio) a přenášet ho živě do vašeho počítače. K dispozici je celá řada rozhlasových stanic dokonce i z příslušné země, ve které uživatel žije. Co se zdá být jednou z hlavních funkcí, kvůli nimž je Spider Player tak populární, je záznam a ukládání vámi zvoleného úseku rádiového vysílání. To znamená, že jakmile uslyšíte nějakou pěknou písničku, můžete si ji uložit a později znovu přehrávat.

Program také umožňuje průběžně vyměňovat skiny uživatelského prostředí, je tedy skinovatelný. Kromě poslouchání internetových rádií ale slouží rovněž k přehrávání hudebních souborů uložených v počítači nebo na přenosné paměti.

Uživatelé, jenž chtějí mít ve své sbírce pořádek, pak budou jistě nadšení možností vytvářet vlastní playlisty z oblíbených písniček a zvuků.

Screamer Radio

Pokud dáváte přednost přehlednosti, ze zmiňovaných programů budete vybírat asi dlouho. Všechny jsou totiž po grafické stránce dokonalé, po funkční ani nemluvě.

Tento fakt potvrzuje i Screamer Radio, což je další zástupce z kategorie softwaru pro přehrávání internetových rádií. Vyznačuje se především svou nenáročností na technické parametry počítače a uživatelské znalosti. Poslech jednotlivých stanic je naprosto bezzávadový, takže se žádného rušení s největší pravděpodobností nedočkáte.

Opět lze stejně jako u Spider Player nahrávat to, co je vám libo. Pozdější přehrávání je samozřejmostí. Jedná se tedy jak o přehrávač, tak rekordér. Jeden integrovaný nástroj také slouží k získávání chybějící části písničky, kterou jste nestihli nahrát a sám ji patřičně po příkazu doplní.

Pokud jste si z popisku nedokázali vybrat, jistě vám v druhé řadě pomohou přidané obrázky. Design je většinou lákadlem pro zájemce o určitý druh softwaru. To ale neznamená, že čím lepší grafické zpracování, tím dokonalejší a pokročilejší jsou funkce.

Komentáře

Nahoru