Dnes vyšlo 15 článků

Internetová prodejna aplikací App Store čelí kyberútoku

Internetovou prodejnu aplikací pro mobilní zařízení iOS napadl záludný program, který se dostal do stovek aplikací pro smartphony iPhone a tablety iPad. Program útočí především na čínské uživatele.

Americký gigant Apple prozradil, že hackeři vložili malware do mnoha aplikací, které jsou určeny pro majitele iPhonů a iPadů v Číně. Jak se jim to podařilo? Vývojáře aplikací obelstili tím, aby používali padělanou verzi firemního programu pro vývoj aplikací (Xcode). Prostřednictvím padělaného programu XcodeGhost hackeři nasbírali spoustu dat z přístrojů.

15006838199_6b27a26041_o

Stovky aplikací v App Store obsahovaly škodlivý malware.

Jedná se o první případ, kdy se přes přísné bezpečnostní opatření Applu dostala řada aplikací s implementovaným malwarem. V minulosti se objevilo v řádech jednotek nakažených aplikací, přesněji pouze pět podobně zavirovaných appek.

„Z App Store jsme odstranili appky, které byly vytvořeny prostřednictvím padělaného softwaru,“ řekla mluvčí Applu Christine Monaghanová. „Spolupracujeme s vývojáři na tom, aby měli jistotu, že používají správnou verzi Xcode.“

Nicméně jablíčková společnost neuvedla, jak by uživatelé iPhonů a iPadů měli zjistit, zda jejich přístroje neobsahují napadenou aplikaci. Tímto útokem se ukázalo, že App Store není tak dokonale chráněný, jak se na první pohled mohlo zdát.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru