Internetová mafie jménem Active Food Supplements (AFS)

Obchodní společnost AFS Ltd. (Active Food Supplements), která láká klienty na potravinové doplňky pro zdraví a krásu, má v kontaktech na svých webových stránkách uvedené sídlo na americké Floridě. Společnost prodávající „účinné potravní doplňky“ formálně sídlí na malém ostrově nedaleko Afriky – na ostrově Anjouan. A důvod? Jedná se o daňový ráj. Ale hlavní důvod, proč se tato firma stává neoblíbenou mezi českými zákazníky, je neúčinnost nabízených produktů.

7569240696_5ede558369_k

Active Food Supplements – jakou zkušenost máte vy?

Společnost AFS vsadila na takzvaný affiliate marketing, který je v současné době velmi oblíbený. Do systému se zapojují inzerenti, jež nabízí „léčivé“ mastičky a tabletky koncovým zákazníkům. Inzerenti za každý prodaný kus získají zajímavou provizi. Firma AFS láká inzerenty na provizi ve výši 9,5 euro, což je v přepočtu 245 Kč.

AFS = podvod?

Na první pohled zcela normální a výhodný affiliate marketing má několik vad na kráse. Společnost AFS Ltd. se podepisuje pod faktury, které byly vystavené za neúčinný přípravek CGA800. Jedná se o tablety, s nimiž má zákazník snadno a rychle zhubnout. Výsledky se však nedostavili u žádného z uživatelů, což nejednoho spotřebitele pěkně namíchlo.

„Šmejdi! Tablety nefungují, peníze nevrátí. Ani Česká obchodní inspekce nepomůže, protože jsou ze zahraničí,“ rozčílil se jeden spotřebitel v diskuzi o přípravku CGA800.

Mezi další přípravky, které slibují něco, co nedokážou splnit, patří:

  • Lefery Comestics
  • Potenga Sex Power Increase
  • Size Power
  • Turbo Max Blue
  • Men Solution Plus
  • Hydroface

Všechny tyto produkty vyvolávají vztek ve spotřebitelích. A všechny stopy vedou právě k pochybnému byznysu společnosti Active Food Supplements.

11630703214_bab3800054_k

Přípravky nefungují!

AFS nereaguje na dotaz

Petr Woff, který také ve svém článku informuje o podvodném chování firmy, odeslal dotaz přímo společnosti AFS. Zpráva zněla: „Good day, please, do you sell products CGA800, Lefery Cosmetics, Men Soulution Plus or Potenga Sex Power Increase? I would beg lad for your answer. Petr Woff, Czech republic, woff@kupnisila.cz.“ Nicméně zatím bez odpovědi.

Na českém trhu existuje spousta propagátorů těchto drahých tablet a přípravků, kteří se snaží odvrátit špatnou diskuzi k lepšímu mínění. Ze stejné IP adresy do diskuze píšou opěvující komentáře, které však Petr Woff (majitel webu) maže. A dostala se mu i jedna soukromá zpráva, nejspíše od naštvaného, psychicky narušeného propagátora:

„Nějak nám mizí příspěvky. Kolik ti platí konkurence, Woffíku? Chceš riskovat, co je v životě nejdražší? Opatruj se, hošane, ulice Brna jsou dnes pro chytrolíny velmi nebezpečné. Cosa Nostra.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru