Dnes vyšlo 15 článků

Internetem se šíří škodlivé maily pod jménem eshopu Obchody24.cz. Neotevírejte přílohu!

Internetem se opět šíří vlna spamů. Tentokrát se jedná o zneužití jména oblíbeného internetového obchodu Obchody24.cz. Pod tímto jménem jsou totiž rozesílány škodlivé zprávy, které se na první pohled tváří jako klasické potvrzení o objednávce.

A opět nám tu začíná spamovací kauza, kdy se Internetem šíří podvodné maily, které na první pohled působí jako nevinné potvrzení objednávky v e-shopu Obchody24.cz. Avšak zmiňovaný internetový obchod vydal oznámení, že došlo k zneužití jména a je takřka jasné, že maily jsou zavirované. Dle dostupných informací zprávy obsahují počítačový malware, který bývá často označován jako winpe/Kryptik.CEDX.

Maily rovnou mažte a nestahujte přílohu!

Provozovatel internetového obchodu se již nyní obrátil na policii. Patrik Sommer z technického oddělení uvedl, že doporučuje na tyto zprávy žádným způsobem nereagovat a rovnou mazat.

Snímek obrazovky 2015-01-12 v 18.53.12

Jen pro doplnění, reálné obchodní maily obsahují pouze obchodní podmínky ve formátu pdf a nikoliv složky s formátem zip.

Jako odškodnění slevy

Obchod již nyní doufá, že to neodradí potencionální zákazníky. “Již jsme se v této souvislosti obrátili na Policii ČR a jsme připraveni s nimi spolupracovat na odhalení pachatele,” dodal technik. Obchod proto nabídl svým zákazníkům odškodnění v podobě mimořádných slev při nákupu nad jeden tisíc korun.

Zdroj: ČT

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru