Dnes vyšlo 15 článků

Internet spojil umírající dívku s jejím hrdinou – za pouhý den

Internet spojil umírající dívku s jejím hrdinou – za pouhý den

Devatenáctiletá Marie Sowlerová z New Jersey trpí posledním stadiem leukémie. Její sestra i otec jí dvakrát darovali svou kostní dřeň, ale ani jedna transplantace nezabírá. Dívce zbývají pouhé dny života. Její blízcí se rozhodli jí vyplnit jedno velké přání.

Marie měla vždy velké přání setkat se s Kellinem Quinnem, zpěvákem a leaderem skupiny Sleeping with Sirens. Díky síle šíření informací, jakou poskytl Reddit a Twitter, se jí toto přání nejspíš velmi brzy vyplní.

Mariino dojemné video bylo vloženo na Facebook ve čtvrtek ráno skupinou Friends Are By Your Side, organizací, která pomáhá pacientům po chemoterapii a snaží se plnit přání dětem, trpícím smrtelnou nemocí. Video se ocitlo na Redditu ve čtvrtek kolem poledne a během pouhé hodiny se vyšplhalo až na první stránku.

Blesková kampaň slaví úspěchy

V tu chvíli se rozběhla kampaň, snažící se propojit Marii s Quinnem, který pobývá v Oregonu, pomocí Twitteru a hashtagu #kellinmeetmarie. Ve čtvrtek odpoledne měla kampaň 800 tweetů za minutu a navíc více než 1000 zmínek na Tumblr.

Kampaň brzy Quinna dostihla a on neváhal s odpovědí. Samozřejmě kladnou.

Nyní se řeší logistika celého setkání. Skupina Sleeping with Sirens bude mít turné v Evropě a řada dobrovolníků už se nabídla, že pomůže dostat nemocnou Marii za Quinnem na toto turné pomocí sbírky, případně že vyzvednou Quinna na letišti a dovezou ho přímo k dívce.

Zdroj:https://mashable.com/2013/05/09/reddit-twitter-kellin-quinn-marie/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru