Internet může změnit váš život

Internet může změnit váš život

Fakt, že internet může změnit váš život, je již dávno jasný. Taková změna může mít stovky podob, například budete více líní, budete méně chodit ven, budete závislí na hrách apod. Existují však i případy, kde se hrozba internetu projeví v mnohem horších podobách. Spoustě z nich se však dalo jednoduše předejít. Většinou stačí použít jednoduché pravidlo - nedělejte nic, co by jste neudělali ani ve skutečném světě. Internet už totiž z velké části dávno není anonymní, ačkoliv si to spousta lidí stále nemyslí. Nyní vám přiblížíme příběh dvou lidí, kterým internet změnil život a velmi je zpopularizoval.

Jessi Slaughter

Až strašidelným případem je příběh americké teenagerky Jessi Leonhardt, známé také jako Jessi Slaughter z roku 2010. Krátce po publikování kontroverzních videí se stala terčem výsměchu, kyberšikany i stalkingu. Útočníci si jednoduše pomocí sociálních sítí vyhledali její telefon, e-mail, adresu a další osobní údaje a rodina Leonhardtových kvůli nim musela dokonce požádat o policejní ochranu. Její otec celou situaci nezvládal a po obviněních podaných kvůli násilí páchaném na dítěti skončil ve vazbě. Z té byl propuštěn na kauci 5000 dolarů. Rok po vypuknutí aféry dostal masivní srdeční infarkt, kterému podlehnul.

Videí, které Jessi Slaughter pod nickem KerliGirl13 publikovala na YouTube se dá najít ještě mnoho. Většinou jde o prosté reuploady. V tomto videu je Jessi i její otec, rozčílený celou situací. Že je ale jeho neplnoletá dcera před kamerou ve velkém výstřihu, ze kterého trčí podprsenka, mu nevadilo.

Jessi navštívila několik ústavů pro duševně choré kvůli své další neplánované medializaci. Momentálně však opět vystupuje na sociálních sítích – s image chlapce a 15 kilogramy navíc vystupuje pod jmény Damien a ShinigamiKilla. I podle fotografie je vidět, že se Jessi ze svých předchozích chyb nepoučila.

Laco Meliško

Případ Laca je jiný, hlavně proto, že se s problémem dokázal vypořádat. Stal se slovenským fenoménem poté, co se na internet bez jeho vědomí dostaly nahrávky s jeho počínáním. Díky nim mohlo celé Slovensko (i Česko, samozřejmě) sledovat chování a příběhy členů domácnosti žijící na hraně chudoby, trpící alkoholizmem a poslouchající záchvaty zuřivosti pána domu.

Co je však ze všeho nejdůležitější, upozorňujeme ty, kteří Laca ještě neznají, že nahrávka obsahuje (hlavně) vulgarismy.

Nahrávky explozí zuřivosti alkoholika se střetly s obrovským úspěchem. Kromě mnoha remixů různých nahrávek se však na veřejnost dostala i jeho adresa. Jeho bydliště (město Prievidza) se stalo jakousi turistickou atrakcí s cílem střetnout se s Lacem Meliškem. Dokonce se na internetu pohybují nejrůznější fotografie vyfocené na jednom z „výletů“.

Septima, jeden z oblíbených Lacových podniků Papuča - další oblíbený podnik Okno Lacova bytuPríbelský, jeden ze sousedůMedializace nahrávek na TV JOJ však udala věci nový směr. Jeho manželka i syn přišli o zaměstnání. Denní realitou se stalo pokřikování, házení kamenů do oken i klepání či kopání do dveří.

I přesto se s tím Laco dokázal vyrovnat a využil své situace. Momentálně se ve svých 61 letech živí svou popularitou. Vystupuje na různých akcích pro mladé, zejména na diskotékách v klubech. Má dokonce i svojí vlastní webovou stránku. Jestliže se o něm chcete dozvědět více, navštivte ji.

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru