Dnes vyšlo 15 článků

Internet má nového miláčka: Freidu, vyhozené koťátko

Internet má nového miláčka: Freidu, vyhozené koťátko

Freidin smutný příběh dojal celý internet a učinil z nechtěného koťátka nového zvířecího miláčka internetu. Koťátku nyní svitla naděje na šťastný konec po všem prožitém utrpení a navíc její příběh může pomoci dalším zvířatům, která opustili jejich páníčci.

Freida byla nalezena 10. dubna ve škarpě na mainském venkově. Byla vyhladovělá, vyhublá, špinavá a její dlouhá srst bolestivě zacuchaná. Velké zlaté oči přímo křičely o pomoc.

Opuštěné kotě Freida bylo nalezeno ve zcela zuboženém stavu

Takhle vypadalo opuštěné kotě Freida, než se jej ujala Pam Hansberryová

Té se koťátku naštěstí dostalo. Pam Hansberryová z organizace Forgotten Feline’s of Maine si Freidu vzala domů, zbavila ji nepříjemně zacuchané srsti a začala ji fotit ve stylových svetřících. Koťátko také muselo absolvovat návštěvu veterináře, který mu diagnostikoval celou řadu závažných poruch oběhového systému. Až příliš na jednu malou kočku. Zvíře bude potřebovat léky a celoživotní veterinární dozor, protože poruchu nelze vyléčit.

Kočička však i přes své vážné onemocnění může vést dlouhý a šťastný život a co víc, může pomoci i jiným zvířatům, stiženým podobným osudem. Forgotten Feline’s of Maine už vybralo 11 tisíc dolarů na Freidinu léčbu. Tisíce liků na Freidině Facebookové stránce také přitáhlo pozornost k tisícům zvířat, která každoročně končí opuštěná v lesích nebo u silnic.

Opuštěná kočička Freida se stala miláčkem internetu

Takto vypadá kočička Freida dnes

Pam Hansberryová doufá, že Freidin příběh pomůže upozornit na opuštěné, odmítnuté a  ztracené kočky. Freidin roztomilý obličejík s velkýma očima přitáhl pozornost celého internetu, ale je nutné, aby si lidé uvědomili, že každé zvíře potřebuje pozornost a trochu lásky. Freidina roztomilost možná pomůže změně ve společnosti.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/31/freida-the-throw-away-kitty/

Zdroj obrázků: https://mashable.com/2013/05/31/freida-the-throw-away-kitty/

Komentáře

Nahoru