Dnes vyšlo 15 článků

Internet Explorer končí! Nahradí jej Microsoft Edge

Konečně! Projekt s pracovním názvem Spartan má svůj oficiální název. Joe Belfiore, viceprezident Microsoftu pro operační systémy, na vývojářské konferenci Microsoftu „Build 2015“ seznámil veřejnost s názvem pro nový webový prohlížeč. Jedná se o Microsoft Edge.

microsoft edge

Nový webový prohlížeč Microsoft Edge

Microsoft Edge je nový webový prohlížeč, jež se automaticky objeví na všech zařízeních s OS Windows 10. Prohlížeč Microsoft Edge budete používat v počítači, na tabletu, ale také ve smartphonu s operačním systémem Windows 10. Joe Belfiore na konferenci představil nejen samotný prohlížeč, ale také jeho nový název. Edge má symbolizovat balancování na pomezí „vytváření a konzumování“. Microsoft Edge je nástupce prohlížeče Internet Exploreru, který byl doposud používaný řadu let. Nicméně Internet Explorer zcela nezmizne. Microsoft jej bude nadále nabízet, ale ve Windows 10 pouze jako doplňkovou součást.

Webový prohlížeč Edge má zcela nový základ. Cílem bylo poskytnout uživatelům stabilnější a rychlejší prohlížeč než Internet Explorer.

internet explorer

Legendární Internet Explorer pomalu odchází z OS Windows

Rychlejší, stabilnější a s novými funkcemi

Microsoft Edge bude součástí všech zařízení s Windows 10. Tím se otevírají nové možnosti vývojářům, kteří budou moci propojovat jednotlivá zařízení. Uživatelům webový prohlížeč nabízí zcela nové funkce, mezi něž patří například psaní poznámek k jednotlivým webovým stránkám, lepší čitelnost a největší novinkou je integrace Cortany. Nový prohlížeč se bude pyšnit také dalšími rozšířeními, jež nabízí například Google Chrome či Mozilla Firefox. Díky tomu si budete moci nastavení aplikovat jednoduše do nového Microsoft Edge.

microsoft edge

Nové možnosti a intuitivní ovládání

Uživatelé beta verzí už mohli vyzkoušet tento nový webový prohlížeč, nicméně pod pracovním názvem Spartan. Vzhled prohlížeče jste mohli zhlédnout už od března ve Windows 10 a od dubna na smartphonech. Nejbližší aktualizace operačního systému bude pracovní název Spartan nahrazen novým oficiálním názvem Edge.

Zdroj: VentureBeat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru