Internet Explorer 6 je na smrtelné posteli, konečně!

Internet Explorer 6 je na smrtelné posteli, konečně!

Internet Explorer 6, kdysi nejpoužívanější internetový prohlížeč se nezadržitelně blíží svému konci. Podle posledních statistik ho dnes celosvětově používá zhruba osm procent uživatelů internetových prohlížečů, což je ale stále celkem velké číslo. Ač se to může zdát divné, Microsoft, který za tímto prohlížečem stojí, oslavuje každé zmenšení tohoto čísla.

Kdysi jeden z nejlepších prohlížečů, který používalo přes 95 % uživatelů se objevil 27. srpna roku 2001. Bylo to jen několik měsíců před vydáním operačního systému Windows XP, do nějž byl importován. Krom Windows XP byl dostupný i pro starší systémy, až po Windows 98. Prohlížeč nově uměl DHTML, měl částečnou podporu CSS první úrovně a další.

Na špici se udržel především díky tomu, že byl po dlouhou dobu, téměř 4 roky, poslední verzí a také díky Windows XP, které se staly nejpoužívanějším operačním systémem. Jak už bylo napsáno, používá ho dnes přibližně 8 procent uživatelů. Největší zastoupení má v Číně, kde je to dokonce přes 25 %. V České republice, stejně jako například v USA ho nepoužívá ani jedno procento uživatelů.

Oslavuje nejen Microsoft, který tak má větší šanci na to, že se jeho novější prohlížeče stanou používanějšími, ale také vývojáři webových stránek a aplikací. Vývojáři s ním mají problémy především proto, že prohlížeč nepodporuje RSS, umí jen staré CSS a neporadí si ani s budoucností internetu, tedy HTML5 a mnohé webové stránky se mu tak musí pracně přizpůsobovat.

Pokud máte zájem si Internet Explorer vyzkoušet, doporučím jeho nejnovější verzi 9.

Zdroj: Hexus.net

Komentáře

Nahoru