Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: INTERNET CZ představuje nové balíčky cloudových služeb pro ukládání dat za velmi atraktivní ceny

INTERNET CZ představuje nové balíčky cloudových služeb pro ukládání dat za velmi atraktivní ceny

Nové balíčky služeb Cloud Object Storage umožňují zákazníkům ukládat data ve více kopiích na různých discích a serverech a snadno sdílet soubory se zárukou bezpečnosti a plné kontroly nad svými daty

Společnost INTERNET CZ, a. s., která na českém trhu působí pod značkou FORPSI a patří k největším tuzemským poskytovatelům internetových služeb, zavádí nové balíčky služeb pro cloudové ukládání dat pod názvem Cloud Object Storage. Nová nabídka vychází vstříc potřebám stále rozmanitější uživatelské základny. Vedle protokolu S3 umožňuje proto přístup také prostřednictvím běžnějšího a dostupnějšího FTP, což podstatně rozšiřuje okruh zařízení, pomocí nichž se lze k úložišti připojit.

Cloud Object Storage je bezpečná, spolehlivá a flexibilní služba založená na modelu infrastruktury jako služby (IaaS). Umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat libovolný počet úložišť, kam mohou nahrávat svá data všech typů, sdílet je a distribuovat podle potřeby. Služba Cloud Object Storage nabízí vysokou kapacitu, snadné použití a úplnou kontrolu nad svými daty. Díky podpoře webového protokolu HTTP umožňuje rychlý přístup k datům z libovolného počítače, tabletu či mobilního zařízení.

INTERNET CZ nabízí dvě varianty placení za služby Cloud Object Storage – buď na základě skutečného využití (tzv. pay-per-use) s pevnou cenou za spotřebované zdroje, nebo tarifní balíčky s cenou založenou na různých variantách využití zdrojů za 30 dní, přičemž variantu je možné kdykoli změnit. Předností nové nabídky je také velmi atraktivní cena. Např. prostor o velikosti 1 TB s objemem downloadu 10 TB a neomezeným uploadem lze pořídit již za 725 Kč bez DPH měsíčně, balíček 10 TB potom vyjde na 5725 Kč bez DPH. U varianty platby za skutečně využité zdroje si poskytovatel za každých 10 GB prostoru účtuje 0,0175 Kč za hodinu + DPH a 12,50 Kč bez DPH za každých stažených 10 GB.

Přístup ke službě Cloud Object Storage je nově možný vedle protokolu S3 i přes přívětivější a pro mnoho uživatelů praktičtější FTP včetně jeho zabezpečené verze TLS. K přístupu ke službě lze tedy použít běžné FTP klienty, Windows Explorer, mobilní klienty, automatická zařízení (např. systémy kamerového dohledu) i standardní internetové prohlížeče jako Internet Explorer, Chrome nebo Firefox.

Nové balíčky služeb Cloud Object Storage jsou k dispozici ve všech datových centrech skupiny Aruba, jíž je INTERNET CZ součástí. Stejnou nabídku tedy mohou zákazníci využít v Itálii, České republice, Francii, Německu a ve Velké Británii.

 

 

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru