Internet budou používat 3 miliardy lidí do konce roku

Internet budou používat 3 miliardy lidí do konce roku

Pro nás Evropany je internet samozřejmostí. Ale v některých částech světa je tomu jinak. A to se postupně mění. Jedná z organizací OSN totiž nedávno vydala novou zprávu, která obsahuje zajímavé statistiky.

Do konce roku k internetu budou mít přístup necelé 3 miliardy lidí, což je asi 40% světové populace. 2/3 z těchto uživatelů bude z rozvojových zemí. Je ale nutno dodat, že se jedná o uživatele, kteří měli přístup k internetu v posledních třech měsících.

Počet uživatelů internetu ve vyspělých zemích již pomalu dosahuje svého vrcholu. Ale v rozvojových zemích neustále rychle roste. Mezi kontinenty jsou tedy velké rozdíly. V Evropě do konce roku bude mít přístup 3/4 obyvatel.

V Americe se jedná pouze o 2/3 a v Asii  a Pacifiku  asi o 1/3. Nejhůř je na tom Afrika, u které se počítá s 1/5 uživatelů. Můžeme být tedy rádi, že jsme v Evropě, která je na tom suverénně nejlíp.

A jak jsme na tom s mobilními telefony? Počet používaných SIM karet dosáhne 7 miliard. Z toho ale nelze odvodit počet uživatelů, protože mnoho lidí má více SIM karet, či firemní mobily atp. Každopádně toto číslo roste čím dal pomaleji, takže se už asi blížíme k vrcholu.

Počet uživatelů s mobilním internetem neustále roste

Počet uživatelů s mobilním internetem neustále roste

Internet v mobilu totiž zažívá vzestup. Dle odhadů ho do konce roku bude tato služba předplacená na 2,3 miliardách mobilech. Což je obrovské číslo, ale v dnešní době chytrých mobilních telefonů a tabletů vcelku pochopitelné.

Dle těchto čísel vypadá, že přístup k internetu bude mít brzy úplně každý. Ale pozor, není to tak jednoduché – záleží na mnoha faktorech. I když je fakt, že se odhaduje, že nyní je na internet napojeno 10 miliard zařízení a v roce 2020 to podle společnosti Cisco bude 50 miliard.

zdroj: theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru