Interaktivní Siri v systému iOS vynadala chlapcovi

Interaktivní Siri v systému iOS vynadala chlapcovi

Hlasové ovládání Siri, které se nachází v nové verzi iOS se již opět stalo terčem kritiky. Nejnovějším přírůstkem je její vulgární odpověď na otázku: „Kolik lidí je na světě?“.

Odpověď mladého Charlieho velmi zaskočila. Místo číselného údaje mu totiž Siri odpověděla: „Drž hubu, ty svině.“ Nebyla to však náhoda, jelikož takto odpověděla i podruhé. Vysvětlení celé situace je poměrně zajímavé. Podle vedoucího prodejny byl problém v tom, že někdo nastavil tuto frázi jako jméno uživatele. Tato odpověď však nevysvětluje, proč by Siri měla na otázku, kolik je lidí na světě, odpovědět oslovením uživatele.

Takovýmto kontroverzním situacím se však Siri nevyhýbá. Na žádost „potřebuji zakopat tělo“ poskytla uživatelovi informace o nejbližších přehradách, dolech a bažinách. Někteří uživatelé také obvinili Siri z toho, že je rasistická, protože má problémy s pochopením neanglického přízvuku.

Zdroj: www.huffingtonpost.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru