Inteligentní zbraň sama rozhodne, kdy vystřelí, aby trefila

Do prodeje se v Americe dostává zcela unikátní zbraň, která používá lasery a výpočty, aby velmi přesně zamířila cíl. A když říkáme velmi, máme na mysli opravdu velmi vysokou přesnost. Odborníci dokonce tvrdí, že takhle efektivní zbraň by se veřejnosti vůbec neměla prodávat.

Říká se jí TrackingPoint a udělá z vás vynikajícího střelce prakticky na počkání. Nováček s ní dokáže trefit cíl na první pokus na vzdálenost asi půl kilometru. Jen pro představu – za normálních okolností by to chtělo roky praxe.

Jako ve střílečce na počítači

Puška je vybavená barevným grafickým displejem. Střelec označí cíl tím, že stlačí malé tlačítko, a to je v podstatě celé. Zbraň se totiž sama rozhodne, kdy vystřelí, aby cíl zasáhla. V úvahu bere desítky proměnných včetně větru, třesení zbraně v ruce a vzdálenosti a vypaluje pouze tehdy, když si je jistá, že trefí.

trackpoint

Zbraň má také vestavěnou Wi-Fi, aby mohla streamovat video do iPadu. Každá střela je zaznamenána, takže si ji lze zpětně přehrát.

Otázkou je, jestli je bezpečné někomu svěřit do rukou takovou zbraň. My v Evropě to možná zcela nechápeme, situace v Americe je prostě jiná. Sama firma, která za zbraní stojí, tvrdí, že v extrémním světě jsou zapotřebí extrémní zbraně. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru