Dnes vyšlo 15 článků

Inteligentní zámek ukáže, zda můžete jet na kole pod vlivem alkoholu

Příčinou dopravních nehod (ať už na kole či v autě) bývá v drtivé většině alkohol. Alkohol je metla lidstva. Chcete-li předcházet nepříjemným situacím zejména na kole, prevencí může být gadget zvaný Alcoho-Lock.

Japonská společnost KOOWHO vynalezla malý inteligentní zámek s dvojí funkcí – slouží k zamykání bicyklu a jako alkohol tester. Pakliže nadýcháte nízkou hodnotu, Alcoho-Lock se odemkne a můžete s klidným svědomím usednout na sedadlo kola a odjet. V opačném případě zámek odešle SMS zprávu někomu z vašich blízkých, že jste pod vlivem alkoholu a kolo zůstane zamčené.

Screen+Shot+2015-08-07+at+9.57.10+AM

Inteligentní zámek na kolo

Problémem však je, že do alkohol testeru můžete dýchat pouze 40x. Pokud se vybije baterie v okamžiku, kdy máte kolo zamknuté, máte smůlu. Tento problém společnost důkladně nedořešila. Cena za tuto vychytávku je 250 dolarů.

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru