Inteligentní odpadkový koš promění vyhazování odpadků v zábavnou hru

Velká města bojují se znečištěním ulic, přičemž odpadkové koše buď bývá problém najít, nebo bývají přeplněné. Nicméně za výrazným znečištěním stojí i lidský faktor, protože některým lidem nevadí, že odpadky vyhazují na ulici. Proti této apatii se rozhodla bojovat společnost Sencity, která přeměnila vyhazování odpadků v zábavnou hru.

Společnost přišla s inteligentním odpadkovým košem TetraBIN, který vás odmění pokaždé, co do něj něco vyhodíte.

tetrabin01

Zdroj: Engadget

Odpadkový koš je součástí projektu Urban-X, jehož cílem je zlepšit kvalitu bydlení a zvýšit životní úroveň v metropolích, jako je například New York. Městský mobiliář je nenahraditelnou součástí městské krajiny, a ačkoliv mnoho obcí se snaží zatraktivnit stojany na kola a lavičky, jen málokterý z těchto prvků by se dal nazvat zábavným. Samozřejmě, existují autobusové zastávky s veřejným přístupovým bodem Wi-Fi, ale takovou zábavu si můžete užít i doma.

tetrabin02

Zdroj: Engadget

TetraBIN je velký odpadkový koš s LED obrazovkou, která zobrazuje různé animace vyzývající vás k jeho použití. Uvnitř se nachází pohybová čidla, která detekují, zda jste do koše něco vyhodili. Odpadky na obrazovce přeměňuje v kuřecí stehýnka, jimiž krmíte pejska. Pokud pejska nakrmíte, potom se vám na displeji zobrazí slevový kód, který uplatníte na webových stránkách TetraBIN. Kolemjdoucí jsou tak motivováni k tomu, aby odpadky vyhazovali do koše, za což něco dostanou. Společnost plánuje také registraci a přímé zasílání odměn na e-mail uživatele.

tetrabin03

Zdroj: Engadget

Výrobce chce tímto přimět lidi, aby vyhazovali nejen své odpadky, ale také odpadky pohozené na ulici. TetraBIN dále umožňuje zobrazování reklamy, inzerátů a souhrn nejnovějšího zpravodajství či přehled počasí. Odpadkové koše mohou být synchronizované díky podpoře 4G internetu.

tetrabin04

Zdroj: Engadget

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru